Section50
Section00
Muzi
Muzi, foto: YouTube/Muzi
14.09.2021

Muzi podejmuje współpracę z Kaytranadą

Efektem tego jest numer "I Know It".

Pochodzący z RPA Muzi połączył siły z nagrodzonym Grammy Kaytranadą. Dzięki temu możemy już posłuchać nowego utworu obu panów zatytułowanego "I Know It". Muzi skupia się w nim na problemie uzależnienia od życia on line.

Do "I Know It" powstał także klip, którego autorem jest sam Muzi.

Muzi - I Know It / YouTube: Muzi

- Podczas leczenia z braku innych zajęć uzależniłem się od swojego telefonu i mediów społecznościowych. Ten utwór spróbowałem stworzyć tak, by telefon odegrał rolę kobiety, w której jestem zakochany - opisuje Muzi.

Muzi to pochodzący z RPA DJ, wokalista i producent muzyczny. Na swoim koncie ma trzy solowe albumy. Drugi z nich, zatytułowany "Afrovision", przyniósł mu spory rozgłos, a najnowszy, "ZENO", zdobył uznanie krytyków i trafił na listy przebojów na innych kontynentach. Muziwakhe ma na swoim koncie współpracę m.in. z grupą Coldplay.

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.