Section50
Section00
Kanye West
Kanye West, foto: Liam Goodner/Shutterstock
15.11.2021

Kanye West publikuje "Donda Deluxe"

Artysta zaprezentował rozszerzoną edycję swojego ostatniego albumu.

Kanye West, a od kilku tygodni Ye, opublikował dzisiejszej nocy edycję deluxe swojej ostatniej płyty zatytułowanej - na cześć zmarłej matki - "Donda". Na rozszerzonej wersji albumu znajdziemy odświeżoną kolejność utworów, a także pięć nowych kompozycji, w tym "Life of the Party" nagraną w duecie z André 3000 z Outkast. Numer "Come to Life" doczekał się z kolei przywrócenia wokali od Tylera, the Creatora.

Kanye West - Donda Deluxe / Spotify: Kanye West

Podstawowa wersja albumu "Donda" ukazała się 29 sierpnia - nieco ponad rok później niż zakładał pierwotnie West. Premierze towarzyszyły trzy publiczne odsłuchy płyty. Krążek momentalnie rozsiadł się na pierwszych miejscach list najchętniej słuchanych płyt w aż 56 (!) krajach.

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.