Section50
Section00
T.Love
T.Love, foto: Jacek Poremba/Universal Music Polska/mat. prasowe
02.03.2022

T.Love zdradza kolejne szczegóły nowej płyty

Zespół wraca w klasycznym składzie.

W tym roku T.Love obchodzi dwa bardzo ważne jubileusze - 40-lecie działalności oraz 30-lecie klasycznego albumu "King", przez wielu uważanego za jeden z najważniejszych polskich krążków lat 90.. Właśnie z tej okazji Muniek postanowił reaktywować zespół, po tym jak jego działalność została zawieszona w 2017 roku i raz jeszcze przenieść się do studia nagraniowego.

T.Love powraca i to w jakim składzie! Nowy album zatytułowany "Hau! Hau!" to efekt wspólnej pracy Muńka, Janka Benedeka, Jacka Perkowskiego, Pawła Nazimka i Sidneya Polaka. To właśnie ta ekipa "zmontowała" w 1992 roku przełomowy krążek "King".

Na "Hau! Hau!" fani znajdą dziesięc premierowych kompozycji, w tym znane już "Pochodnia" oraz "Ponura żniwiarka". Wśród gości zaproszonych na album znaleźli się Kasia Sienkiewicz z Kwiatu Jabłoni, Sokół, oraz Andrzej Smolik.

- To soundtrack naszych czasów, w rytmie miejsko-rockowej motoryki, z ciekawostkami w rodzaju mandoliny, saxofonu czy harmonijki ustnej, nie unikający także modernistycznej elektroniki - opowiada o nowej płycie Janek Benedek.

T.LOVE – POCHODNIA - gościnnie Kasia Sienkiewicz (Kwiat Jabłoni) / YouTube: T.LOVE

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez T.Love (@t.love_official)

Okładka płyty "Hau! Hau!" / Instagram: t.love_official

Premiera "Hau! Hau!" zaplanowana jest na 22 kwietnia, a już kilka dni później T.Love ruszy w trasę po Polsce:
06.05 – Wrocław, A2
07.05 – Łódź, Wytwórnia
08.05 – Kraków, Studio
12.05 – Poznań, Tama
13.05 – Bydgoszcz, Fabryka Lloyda
21.05 – Warszawa, Stodoła
22.05 – Gliwice, Arena
15.07 – Kazimierz Dolny, Kazimiernikejszyn Festival
16.07 – Poniec, plener
22.07 – Koszalin, Amfiteatr
28.07 – Kołobrzeg, Amfiteatr
13.08 – Ostróda, Amfiteatr
18.08 – Cieszanów Festiwal
27.08 – Częstochowa, plener
09.09 – Kielce, Amfiteatr
10.09 – Płock, Amfiteatr
13.10 – Toruń, Jordanki
14.10 – Gdańsk, B90

 

AŚ, mat. prasowe

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.