Czwórka Blog - baner
BLOG - Czwórka - Muzyczny

Duet KARAŚ/ROGUCKI zapewniają "Zapasowy tlen"

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2022 16:26
Nowy singiel artystów już w sieci.

"Zapasowy tlen" - taki tytuł nosi nowy utwór Kuby Karasia i Piotra Roguckiego. Piosenka zawierająca "historię o czułości, empatii i bliskości" jest kolejnym singlem zapowiadającym drugi wspólny album spod szyldu KARAŚ/ROGUCKI. Do utworu powstał też pieczołowicie przygotowany teledysk, w którym występują między innymi Mery Spolsky i Katarzyna Figura.

KARAŚ/ROGUCKI - Zapasowy Tlen (Official Video) / YouTube: KayaxTV

- "Zapasowy Tlen" jest o nadziei wyłaniającej się z chaosu i mroku. Mimo, że utwór powstawał w zupełnie innej rzeczywistości, to wierzę, że właśnie teraz może komuś okazać się potrzebny. Zaklinamy rzeczywistość słowami - "gdy utracimy panowanie nad światem ktoś się nami zajmie" i gdzieś podskórnie czuję, że tak będzie i tym razem, że zło, które się teraz dzieje, zostanie powstrzymane dzięki bliskości i czułości - mówi Piotr Rogucki.

- Muzycznie zdecydowaliśmy się na wyraźnie bardziej gitarowe, rockowe i przestrzenne brzmienia w porównaniu z poprzednią płytą - dodaje Kuba Karaś.

"Zapasowy Tlen" jest już trzecim singlem zapowiadającym nowe wydawnictwo artystów. Wcześniej ukazały się utwory "Jutro Spróbujemy Jeszcze Raz" oraz "Bezpieczny Lot". Premiera drugiego albumu zespołu KARAŚ/ROGUCKI planowana jest późną wiosną tego roku.

  

AŚ, mat. prasowe

Zobacz więcej na temat: Jakub Karaś Piotr Rogucki