Section50
Section00
Bonson
Bonson, foto: Def Jam Recordings Poland/mat. prasowe
20.07.2022

"Niech żyje bal" z Bonsonem

Przed nami kolejny singiel szczecińskiego rapera.

W ostatnich tygodniach Bonson intensyfikuje działania wokół swojego nowego albumu zatytułowanego "Diabeł Stróż". Płyta trafi na sklepowe półki w połowie sierpnia, a już teraz raper dzieli się ze słuchaczami kolejnym singlem. Po maxisinglu "Milion/ZW" oraz "Naomi", na którym gościnnie udzielił się duet Dwa Sławy, nadeszła pora na Bonsona w swojej klasycznej, nostalgicznej i nieco depresyjnej konwencji.

"Niech Żyje Bal", na którym szczecińskiego rapera swoim refrenem wspiera związany z Hashasins i ANTIHYPE Feno, to numer o zatraceniu się w alkoholu i narkotykach z teledyskiem autorstwa Filop Studio. Utwór jest przedostatnim singlem z nowej płyty Bonsona, a za jego produkcję odpowiada Gory, który na płycie produkował też ZW oraz utwór Sierpove Love z udziałem Deysa. Producent wcześniej znany był ze współpracy między innymi z Kukonem.

Bonson - Niech żyje bal / Spotify: Bonson, Def Jam Recordings Poland

 

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.