Section50
Section00
10.08.2012

Gramy: Tabu - Marzenia (feat. Cheeba & Grizzulah)


Koncertowa premiera trzeciej studyjnej płyty śląskiego składu Tabu odbyła się na przełomie lipca i sierpnia. Album trafił do sklepów zaledwie kilka dni temu. Materiał jest wciąż jeszcze bardzo świeży, a już zdążyliśmy poznać drugi singlowy numer - moim zdaniem zdecydowanie lepszy od pierwszego "Jak dobrze cię widzieć".
Zresztą - to chyba jeden z najbardziej przebojowych utworów, który możemy znaleźć na krążku Endorfina."Marzenia" znakomicie prezentują wszystko to z czego słynie Tabu - zwarty groove, świetną sekcję dęciaków, doskonały głos Rafała Karwota; mają też atut w postaci charakterystycznych zaśpiewów Cheeby i Grizzuli. Nawet jeżeli są to aż nazbyt często eksploatowani bohaterowie naszej sceny - wcale mi to nie przeszkadza. Ich obecność daje tej piosence ciepło i słońce, których niestety często brakuje w produkcjach spod znaku "polskiego" reggae.Jak "Marzenia" wypadają na tle pozostałych premierowych produkcji? Możecie to sprawdzić sięgając po album Endorfina, który ukazał się pod patronatem Czwórki. A jeżeli przegapiliście ich letnie występy w Wodzisławiu czy Ostródzie - macie jeszcze szansę usłyszeć Tabu na żywo na przykład w Kluczborku na festiwalu Stolica Reggae lub w Bielawie na Regałowisku.
sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.