Section50
Section00
03.10.2019

Damon Albarn zapowiedział nowy orkiestrowy projekt

Artysta ogłosił też występy w dziewięciu europejskich miastach.

Damon Albarn, znany przede wszystkim z projektów Blur i Gorillaz właśnie zapowiedział powstanie kolejnego muzycznego przedsięwzięcia. Tym razem Brytyjczyk zabiera się za współpracę z orkiestrą.

The Nearer the Fountain, More Pure the Stream Flows, bo taką nazwę nosi nowy projekt Albarna, to inspirowana krajobrazami Islandii ekspresja muzyczna okraszona wyjątkowymi wizualizacjami stworzonymi przez Islandzkich filmowców. Przy nowej koncepcji twórcę Gorillaz wesprze zespół muzyków orkiestrowych, wokalistów. Usłyszymy też fortepian i instrumenty elektroniczne.

Albarn z The Nearer the Fountain, More Pure the Stream Flows pojawi się w dziewięciu europejskich miastach:
17-18 maja: Bruksela
20 maja: Budapeszt
21 maja: Eindhoven
23-24 maja: Paryż
25 maja: Lyon
26 maja: Londyn
27 maja: Nantes
29 maja: Luksemburg
31 maja – 1 czerwca: Dublin

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.