Polskie Radio
Section05
orkiestra

Afrykańska wirtuozeria, filmowa orkiestra dęta i cygańskie flamenco

Ronnie Moipolai zwrócił uwagę całego świata na swój unikalny styl gry na gitarze, polegający na trzymaniu dłoni nad jej gryfem. Wideo z 2010 roku, na którym możemy zobaczyć i usłyszeć Ronniego w piosence "Happy New Year" zdobyło miliony wyświetleń w serwisie YouTube. Właśnie to wykonanie otworzyło najnowsze wydanie "Klubu folkowego".
Zobacz więcej na temat:  Wojciech Ossowski Trójka MUZYKA muzyka hp folk orkiestra botswana flamenco

José Maria Florêncio: zostałem w Polsce przez przypadek

- Jestem tutaj w Polsce już 35 lat. Decyzja o pozostaniu w tym kraju i sytuacja, którą los stworzył, dały mi możliwości niezwykłego rozwoju artystycznego i stały się trampoliną do poznania świata muzycznego, za co zawsze będę wdzięczny Polakom - mówił w Dwójce znakomity dyrygent José Marią Florêncio.
Zobacz więcej na temat:  José Maria Florêncio dyrygent Andrzej Sułek muzyka klasyczna orkiestra Dwójka KULTURA

Koncert Sylwestrowy z najpiękniejszymi ariami. Pożegnaj rok z NOSPR!

Czeka nas najbardziej nietypowy wieczór sylwestrowy ostatnich dekad. Wiemy na pewno, że większość z nas spędzi go we własnych mieszkaniach. Nie oznacza to jednak, że musimy zrezygnować z uroczystej atmosfery, elegancji i znakomitej muzyki. Wszystkiego tego będzie można doświadczyć oglądając Koncert Sylwestrowy NOSPR w wersji online. Wystarczy włączyć komputer 31 grudnia o 18.00 i zająć miejsce w pierwszym rzędzie na najlepiej brzmiącym koncercie sylwestrowym w Polsce!
Zobacz więcej na temat:  NOSPR orkiestra