Section50
Section00
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne, foto: Mark Umbrella/Shutterstock
26.01.2023

1/3 brytyjskich klubów nie przetrwała pandemii

Niepokojący raport dotyczący branży rozrywkowej.

Jak podaje najnowszy raport organizacji Night Time Industries Association (NTIA), aż 1/3 klubów nocnych w Wielkiej Brytanii została zamknięta od czasu wybuchu pandemii COVID-19. Analitycy wskazują, że większość niezależnych działalności z sektora została bardzo mocno dotknięta inflacją oraz konsekwencjami obostrzeń pandemicznych.

- Konsekwentnie przekazywaliśmy rządzącym nasze obawy, dotyczące zagrożenia niezależnych przedsiębiorstw z sektorów rozrywki i hotelarstwa. To one miały najbardziej ucierpieć w trwającym kryzysie. Tak też się stało - komentuje Michael Kill, prezes NTIA.

Kill poinformował także, że przez ostatnie 3 lata działalność zakończyło około 13 tysięcy prywatnych przedsiębiorstw w branży. Blisko 5 tysięcy zamknięto w 2022 roku, z czego niemal 3,5 tysiąca tylko w ostatnich sześciu miesiącach.

- Rząd musi rozważyć dodatkowe wsparcie finansowe sektora, poprzez zmiany w rozliczeniach za energię i obniżenie podatku VAT na najbliższe 12 miesięcy - sugeruje prezes NTIA.

 

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.