Polskie Radio
Section05
pandemia

Kiedy może przyjść kolejna fala COVID-19? Wiceminister zdrowia wskazuje termin

- Zgodnie z danymi, które otrzymujemy, prognozujemy, że kolejnej fali możemy spodziewać się w listopadzie, a nawet w grudniu - powiedział w TVP Info wiceszef resortu zdrowia Waldemar Kraska pytany o sytuację z COVID-19 w Polsce. - Współczynnik reprodukcji wirusa, czyli wskaźnik R - jest blisko jedności - wynosi 1,08. To pokazuje, że wirus jest już w odwrocie - zaznaczył wiceminister zdrowia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA COVID-19 Koronawirus w Polsce Waldemar Kraska pandemia epidemia społeczeństwo

Koronawirus uderzy jesienią? Latos: myślę, że nie będzie tak ostrych przypadków zachorowań

- Należy teraz zakładać, że COVID-19 jest łagodniejszy, choć teraz eksperci-wirusolodzy z pełnym przekonaniem tego nie powiedzą. Myślę, że nie będzie takich ostrych przypadków zachorowań lub będzie ich zdecydowanie mniej, kiedy byłaby potrzebna natychmiastowa hospitalizacja - powiedział przewodniczący sejmowej komisji zdrowia Tomasz Latos (PiS) na antenie Programu 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA zdrowie Ministerstwo Zdrowia pandemia koronawirus Magdalena Ogórek Tomasz Latos

Eksperci: jak pomóc gospodarstwom i elektrociepłowniom w dostępie do opału? To musi być racjonalne i transparentne

Dopłaty powinny być możliwie tylko dla jednego źródła ogrzewania domu, natomiast dopłaty dla mieszkańców spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych powinny trafić do nich, a nie do dostawcą ciepła czy podmiotów zarządzających - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": dr Waldemar Kozioł z Wydziału Zarządzania UW i Jeremi Mordasewicz z Konfederacji Lewiatan.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA pandemia mieszkania węgiel pomoc społeczna energetyka

Trzy rodzaje "długiego COVID-u". Lekarze z Wielkiej Brytanii o leczeniu zakażonych osób

Tzw. "długi COVID" występuje w trzech odmianach, z których każda wiąże się z innymi symptomami - uważają badacze z uczelni King's College London (KCL), których ustalenia opisuje brytyjski portal Sky News. Odkrycie to oznacza, że do leczenia każdego z rodzajów "długiego COVID-u" konieczne jest indywidualne podejście.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Wielka Brytania COVID-19 pandemia koronawirus

Problem Hondy z niedoborem chipów. Kolejny producent zmniejsza produkcję.

Niestety takie informacje wciąż pojawiają się dosyć często. Z powodu niedoboru chipów kolejny wielki producent samochodów jest zmuszony zmniejszyć moce przerobowe. Jak wpłynie to na rynek motoryzacyjny?
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 honda Japonia łańcuch dostaw półprzewodniki produkcja pandemia koronawirus COVID-19 toyota GOSPODARKA