Section50
Section00
13.10.2014

Om Unit znów nagrywa dla Metalheadz

/

 

Zaledwie rok po premierze świetnej płyty pt. "Threads", Brytyjczyk Jim Coles jako Om Unit powraca na rynek z nowym materiałem. EP-ka (mini-album?) nosi tytuł "Inversion", i tym razem opublikuje ją legendarna drumandbassowa wytwórnia Metalheadz, prowadzona przez słynnego Goldiego (poprzedni krążek ukazał się nakładem londyńskiej firmy Civil Music).

Bynajmniej, nie jest to pierwsze wydawnictwo Brytyjczyka w barwach Metalheadz: we wrześniu minionego roku firma Goldiego wydała wyborny singiel Om Unita, wypełniony takimi nagraniami jak "Sleepwalkers", "Grey Skies Over Chicago" oraz "The Hand", natomiast utwór "Timelines" był najjaśniejszym momentem tegorocznej składanki pt. "Platinum Breakz vol. 4".

"Inversion" trafi do sklepów 17 listopada i  zawierać będzie 8 zupełnie premierowych produkcji. Według zapowiedzi, będzie to najbardziej jungle'owo zorientowany materiał w dorobku Om Unita, w dodatku oparty na samplach powycinanych z archiwalnych materiałów Metalheadz, przekazanych naszemu bohaterowi przez samego Goldiego.

"Inversion":

01. Touching Down
02. The War (Feat Jehst)
03. The Crossing
04. Layers
05. Bardo Realms
06. Understated
07. Parallel
08. Mystic

(MaH)

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.