Section50
Section00
28.02.2017

ALIA FRESCO - Let You Go

mat. Alia Fresco mat. Alia Fresco

Gdyby duńska wokalistka Alia Fresco tworzyła w drugiej połowie lat 90, zapewne świetnie odnalazłaby się w muzyce trip-hop. Za to już w drugiej dekadzie wieku XXI, w czasach, w których sztywne gatunkowe podziały nie mają sensu, jeszcze ciekawej wypada w produkcjach drumandbassowych - szczególnie tych bardziej poszukujących, oszczędnych rytmicznie, rozwijających nurt spod znaku "Autonomic" (dBridge, Instra:mental).

Naprawdę nazywa się Clara Sofie Fabricius, zaczynała od bardziej popowych brzmień, i jako Clara Sofie nagrała 3 solowe albumy (wszystkie w języku duńskim).

Już jako Alia Fresco, po angielsku, zaśpiewała po raz pierwszy na płycie "Fictitious Nostalgia" duńskiego producenta Beastie Respond (2013). Potem były wspólne nagrania w ramach projektu The Levels, wraz z takimi drumandbassowymi twórcami jak Loxy i Resound, gościnny występ w utworze Kida Dramy pt. "Wasted Time" (Exit Records) oraz "Back To The Future" - kolejna świetna kompozycja popełniona do spółki z Beastie Repond (gramy ją na naszej czwórkowej antenie).   

Pod koniec stycznia bieżącego roku ukazała się wreszcie pierwsza autorska EPka naszej bohaterki zatytułowana po prostu "Alia Fresco". Materiał wyprodukował i wydał wspomniany Kid Drama, wcześniej członek duetu Instra:mental. I choć podobają nam się bardzo wszystkie nagrania z tego singla, na plejlistę wybraliśmy jednak najbardziej rozśpiewane i przebojowe "Let You Go".

Autor: Marcin "Harper" Hubert

 

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.