Section50
Section00
20.04.2017

DAN AUERBACH - Shine On Me

mat. Nonesuch mat. Nonesuch

"Shine On Me" to prawdopodobnie jedna z najbardziej radosnych i optymistycznych piosenek tego roku. A na pewno jedna z naszych ulubionych. Utwór zapowiada nowy solowy album Amerykanina Dana Auberbacha, producenta i członka takich grup jak The Black Keys oraz The Arcs. Płyta nosi tytuł "Waiting On a Song" i 22 czerwca ukaże się nakładem jego własnej firmy Ease Eye Sound (przy współpracy z wytwórnią Nonesuch).

Materiał zarejestrowany został w Nashville, gdzie aktualnie mieszka Auerbach, a na albumie pojawiają się tacy lokalni goście jak legendarny gitarzysta Duane Eddy, Jerry Douglas, Pat McLaughlin czy John Prine, który jest współautorem większości nagrań na płycie. Dodatkowo w "Shine On Me" partię gitary wykonuje Mark Knopfler z Dire Straits, a my przed odsłuchem ostrzegamy - ten utwór uzależnia!

Marcin "Harper" Hubert

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.