Section50
Section00
14.11.2018

THE HOT 8 BRASS BAND - Love Will Tear Us Apart

mat. Tru Thoughts mat. Tru Thoughts

Kto by pomyślał, że ten depresyjny jesienny szlagier o rozpadzie miłości może zabrzmieć tak porywająco, imprezowo i radośnie?  Bo "Love Will Tear Us Apart" to przecież podszyte dramatem i rozpaczą, najbardziej znane nagranie oraz epitafium kultowej brytyjskiej grupy Joy Division. Także jej frontmana Iana Curtisa, który kilka miesięcy przed singlową premierą utworu popełnił samobójstwo.  

W genialnej aranżacji nowoorleańskiej dętej załogi The Hot 8 B Brass, samej ciężko doświadczonej przez życie, kompozycja ta zamieniła się w owego życia prawdziwą pochwałę i celebrację. W istny dźwiękowy antydepresant oraz karnawałowy energizer, którym po prostu musieliśmy podzielić się z Wami na plejliście.

 Jako bonus polecamy Wam również inny cover Amerykanów - ich doskonałą, i równie radosną  przeróbkę "Sexual Healing" z repertuaru soulmana Marvina Gaya. I jeśli tylko będziecie mieli okazję doświadczyć  siłę muzyki The Hot 8 Brass Band na żywo, to uczyńcie to koniecznie!

Marcin "Harper" Hubert

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.