Section50
Section00
31.01.2020

Bartek Królik - Ręka

Bartek Królik                                     Bartek Królik

"Ręka" to już trzeci, nasz ulubiony i najbardziej funkowy singiel zapowiadający pierwszą solowa płytę Bartka Królika - muzyka, kompozytora, producenta i wokalisty znanego z takich grup jak Sistars, Łaki Łan, Spoken Love i Plan B, a także ze współpracy z takimi artystkami jak Agnieszka Chylińska i Natalia Kukulska.  Jego nadchodzący autorski album nosi tytuł "Pan od Muzyki" i zawierać będzie 12 kompozycji. Przy utworze "Ręka" pomagał Szałowy Piotrek, współzałożyciel Łąki Łan (Megamotyl) oraz muzyk Czessbandu i BUM BUM Orkestrar, a nagranie wyprodukował  DrySkull, mający na koncie współpracę z Dawidem Podsiadło, Mrozem, Pokahontas, czy Afromental.

I teraz: kręć tą ręką!

MaH

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.