Section50
Section00
30.01.2019

LEIKELI47 - Tic Boom

fot. Nikko La Mere fot. Nikko La Mere

Najnowszy singiel amerykańskiej raperki i wokalistki Lekeli47 promujący wydaną w listopadzie jej drugą studyjną płytę pt. "Acrylic". "Tic Boom" to również najbardziej porywający i przebojowy moment tego znakomitego materiału. Warto zapoznać się z nim w całości, bo to nie tylko jeden z najciekawszych hiphopowych albumów roku 2018 (w uproszczeniu - gdzieś pomiędzy Missy Elliott i M.I.A.), ale również wymowny pokaz olbrzymiego talentu samej Lekei47. Amerykanka nie tylko świetne rapuje, ale doskonale odnajduje się także w bardziej klubowej oprawie, do tego bez problemu wykonuje również śpiewane, soulowe partie wokalne. Czemu zawsze chowa się za maską? Bo zależy jej, by odbiorca skupiał się nie na jej twarzy, lecz na przekazie i samej muzyce. A ta naprawdę jest wyborna.

Marcin "Harper" Hubert

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.