Section50
Section00
11.12.2015

Selekcja #10: LUX FAMILIAR

Lux Familiar z Poznania to jeden z najzdolniejszych polskich twórców muzyki juke i footwork. Reprezentant krajowej oficyny Polish Juke, jednak coraz częściej doceniany i publikujący swoje utwory poza granicami naszego kraju (jego ostatnie produkcje ukazywały się w barwach choćby takich firm jak Italdead z Londynu czy Broken Soles Recordings ze Stanów Zjednoczonych).
Warsztatowa sprawność, melodyjność oraz zacięcie do ciepłych, soulowych sampli to cechy wyróżniające muzykę naszego rodaka (sprawdźcie koniecznie jego bootlegowy album pt: "Unfamiliar Vol. 1" , szczególnie świetny remiks Amerykanki Keleli, a także jego wyborny edit nagrania Flying Lotusa ).

"Zazwyczaj wolę nie zdradzać szczegółów, dopóki nie będę wszystkiego pewien na 100%, ale na dzień dzisiejszy mam sporo pracy" - wyznaje nasz bohater. "Kilka remiksów w drodze, pracuję też nad dwoma EPkami i albumem z Benncartem jako Bennelux. W międzyczasie staram się kompletować numery na album, na pewno ukaże się również 'Unfamiliar 2'".

Trzymamy zatem za Luxa kciuki, i z wielką przyjemnością dzielimy się z Wami jego Djskim miksem przygotowanym specjalnie dla Basstionu.

Lux Familiar - Basstion Guest Mix @ Polskie Radio 4 by Lux Familiar on Mixcloud

Lista utworów:
01. 10010 - Honey
02. Chamal - Microshit
03. Dj Manny - Give It To Me
04. Dj Rashad - Juke It From Behind
05. Dj Rashad - Ghost
06. Traxman - Freddy Aint Dead
07. MoonDoctor - On The Flo'
08. Dj Rashad - Ya Hot (feat. Taso)
09. Machinedrum - Boxoff
10. Lux Familiar How Do U Feel
11. Dubsknit - Ashes
12. Sonic D - Two Fifteens
13. Dj Rashad - Loud Pakk
14. Alix Perez x Eprom - Into Light
15. Darren Keen - He's Not Real
16. Dev79 - Get 2 Know feat. Slix (Slick Shoota Remix)
17. Rhythm Baboon - Angre
18. Kastle - Experienz
19. Deadboy - Nova
20. Dj Madd - Duppy
21. Moresounds - Summer Fall
22. Danny Scrilla - Rigel7
23. Flying Lotus - Never Catch Me (Instrumental)
24. Ghostface x Badbadnotgood - Sour Soul

-----> DOWNLOAD

Przydatne linki:
https://luxfamiliar.bandcamp.com
https://soundcloud.com/luxfamiliar
https://www.facebook.com/LuxFamiliar
https://www.mixcloud.com/luxfamiliar/

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.