Section50
Section00
01.09.2016

Selekcja #12: WANTS

Wants to zdolny klubowy duet z Warszawy, który tworzą house'owy producent Marcin Krupa oraz Kacper Peresada - DJ, organizator licznych balang i koncertów w ramach takich cykli jak "Music of The Future" i "World Wide Warsaw". 2 września, nakładem londyńskiej oficyny Boom Ting, prowadzonej przez znanego brytyjskiego producenta Jakwoba, ukazuje się znakomita nowa EPka naszych rodaków pt "ICNTU". Z tej okazji grupa Wants przygotowała dla Basstionu ekskluzywny DJski miks, i odpowiedziała przy okazji na kilka prostych, ale jakże doniosłych pytań.

Skąd pomysł na wspólny projekt?

Kilka lat temu obaj zastanawialiśmy się, co by tu zmienić w naszym muzycznym działaniu i jakoś się zgadaliśmy. Podobały nam sie podobne EPki, byliśmy zmęczeni wszechobecnym kultem różnych form 4 na 4 i jakoś naturalnie udało nam się stworzyć kilka utworów, które oddawały nasze podejście do elektroniki.

Jak określilibyście swoje brzmienie?

Bassowe? Brytyjskie? Chyba tak można je określić. Raczej staramy się być otwarci produkcyjne, i to określenie “bassowe” nam pasuje, bo nie zamyka nas w szufladce,  tylko określa, że lubimy gdy jest dużo basu.

Co oznacza "ICNTU"?

Są dwie opcje - albo nic albo to tajemnica.

Jak trafiliście do Boom Ting - wytwórni Jakwoba?

Już od jakiegoś czasu śledziliśmy tę firmę, ale nigdy nie czuliśmy, że nasza muzyka mogłaby do niej pasować. Zmieniliśmy zdanie, gdy zobaczyliśmy, że Troy Gunner wydaje u Jamesa (Jakwoba, szefa Boom Ting - przyp. Harper). A, że Troy "propsował" nasze tracki od momentu wydania naszego singla dla firmy Fat!, stwierdziliśmy, że spróbujemy wysłać demo do Jakwoba. Chyba nigdy nie dostaliśmy pozytywnej odpowiedzi tak szybko - propozycję wydania “ICNTU” otrzymaliśmy w mniej niż 24 godziny od momentu wysłania linka Jamesowi. Po podpisaniu kontraktu z Boom Ting, wielu bliskich nam artystów również  trafiło do tej wytwórni. W naszym miksie  można usłyszeć np. wspólny utwór Mani Festo i Denham Audio, który trafi do sprzedaży właśnie nakładem Boom Ting

Jaki jest Wasz następny krok? Nad czym pracujecie?

Staramy się przysiąść "fałda" i zrobić jak najwięcej nowej muzyki, ale ciężko jest gdy ma się trójkę dzieci, żonę i dziewczynę podzielone na dwie osoby. Mamy nadzieję, że jeszcze jedna EPka trafi do sprzedaży przed Świętami, i że pojeździmy trochę po Polsce, której brakuje bassowych połamańców.

Opowiedzcie o miksie, który przygotowaliście dla Basstionu...

Rzadko nagrywamy miksy, więc każdy z nich jest wyjątkowy. Dla Basstionu przygotowaliśmy trochę nowości od naszych kolegów: nowe Boom Ting, Troy Guner, czy skończony kilka dni temu utwór duetu Negativ. Jest też nasz "Randoms" z nadchodzącej EPki "Icntu", oraz jeszcze nie zatytułowany "świeżaczek". W miksie nie mogło zabraknąć Palemana i firmy Swamp81. Końcówka to już mocniejsze brzmienia 4x4.

Tracklista:

Troy Gunner - Esperanza

Akkord - Continuum

Lamont - Eyes Closed

Mani Fest X Denham Audio - 001

Paleman - Admiral

WxT - DWN

Wants - Randoms

Wants - Untitled

Negativ - Elcipse

Locklead - Deepcore

Yaleesa Hall x Malin - Second Carol

GoldFFinch - Proliferation

------> D O W N L O A D <------

Autor: Marcin "Harper" Hubert

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.