Section50
Section00
21.11.2019

Selekcja #26: PZG & DUBSKNIT

We Rob Rave 4 Czwórka.

Dubsknit i PZG                                  Dubsknit i PZG

"Polski Związek Głuchych" - to dokładnie wyskakuje po wpisaniu w internetową wyszukiwarkę tajemniczych liter PZG. Od beatów naszego rodaka jednak faktycznie niektórzy mogą ogłuchnąć - szczególnie przy jego bardziej ekstremalnych, breakcore'owych produkcjach. Nieobcy jest mu dubstep, grime, a ostatnio fuzja muzyki rave, jungle, juke i hardcore, którą uprawia często wraz z Dubsknitem - kolejnym tytanem krajowej undergroundowej sceny klubowej, członkiem ekipy dobrebity.pl, współpracownikiem polskiego grime'owego rapera Wuzeta, etc. Niebawem ukaże się już czwarty odcinek ich wspólnej serii "We Rob Rave" i m.in. z tej okazji panowie nagrali dla Basstionu ekskluzywny miks. Do tego porywający i piekielnie wybuchowy. Dzieło zostało już na naszej antenie wyemitowane (podcast znajdziecie TU), teraz możecie posłuchać je ponownie i poczytać, co ma o nim do powiedzenia przesympatyczny PZG (który od mediów zazwyczaj stroni).  

PZG: Miks, który nagraliśmy dla Basstionu składa się z nowych utworów z płyty "We Rob Rave 4", fragmentów nadchodzącej EPki "So Hot ", a także kilku bootlegów, które pewnie będzie można znaleźć na soundcloudzie projektu We Rob Rave oraz na naszych profilach PZG i Dubsknit.  EPka "So Hot EP" ukaże się na winylu na początku 2020 roku. Zawierać będzie cztery energiczne, rejwowe utwory doprawione lekkim dodatkiem footworków i jungli. Materiał wyda niemiecka oficyna Sozialistischer Plattenbau, założona przez Istari Lasterfahrera.
"We Rob Rave 4" ukaże się w lutym - w wersji cyfrowej oraz jako limitowana kaseta magnetofonowa. Obie wersje będą się trochę różnic, na każdej pojawią się różne utwory. Następnie wydamy "Sunstrip EP" - tylko wersję cyfrową na naszym bandcampie. Cztery kawałki w stylistyce glich-acid-electro-bass-hip-hop, czyli podobnie do naszej starszej EPki "Shower Rythmikz". Materiał poprzedzony będzie klipem nakręconym przez Filipa Gonciarka oraz cały sztab bardzo dobrych znajomych.
W najbliższym czasie, jako We Rob Rave, zagramy na urodzinach Blake'a w klubie Iskra w Warszawie. Impreza odbędzie się 22 listopada.

https://soundcloud.com/werobrave

https://soundcloud.com/pzg

https://soundcloud.com/dubsknit

Marcin "Harper" Hubert

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.