Section50
Section00
Szajna
Szajna, foto: mat. promocyjne artysty / Bill Szajna-Hopegood
31.05.2020

Selekcja #29: SZAJNA

Wschodząca gwiazda muzyki broken beat z Manchesteru.

Autorem naszej najnowszej selekcji jest Bill Szajna-Hopegood, a na płytach po prostu Szajna, zdolny producent z Manczesteru, Brytyjczyk o polskich korzeniach, o którym coraz głośniej na scenie klubowej - szczególnie tej brokenbeatowej. Bill nie tylko nagrał dla nas bardzo fajny miks pełen niewydanych jeszcze nagrań, ale również sam nam o swym dziele i o sobie opowiedział.  

♫ "Moja miłość do muzyki zaczęła się dość wcześniej, już w szkole grałem na perkusji muzykę jazzową. Jako nastolatek zachłysnąłem się drum & bassem, zacząłem chodzić na rave'owe imprezy w Leeds, które okazały się dla mnie wielkim przeżyciem i wszystko dla mnie zmieniły. Zapragnąłem zostać djem i zacząłem grywać gościnne sety w audycjach mojego kumpla, na antenie pirackiej rozgłośni Cranky Radio w moim rodzinnym mieście York. Oczy i uszy otworzyły mi się na dobre po przenosinach do Manczesteru dwa lata później. Szybko wciągnąłem się w lokalną scenę klubowa, mającą znacznie więcej do zaoferowania. Zacząłem organizować własne imprezy. W ciągu 10 kolejnych lat, miałem okazję zagrać na wielu festiwalach, w klubach, na antenach licznych rozgłośni - zarówno brytyjskich, jak i  zagranicznych. Przez cały ten czas szlifowałem swoje producenckie umiejętności, próbując swych sił w takich gatunkach jak drum & bass, house, czy hip-hop. Odkrycie muzyki broken beat kilka lat temu było się dla mnie prawdziwym błogosławieństwem - okazało się, że to właśnie na tym gruncie mogę połączyć wszystkie dotychczasowe fascynacje ".

♫ "Moje brzmienie ulokowałbym gdzieś pomiędzy jazzem, hip-hopem, housem, muzyką UK garage oraz UK funky. Wciąż w sercu jestem perkusistą i niemal zawsze zaczynam swoje utwory od bębnów. Uwielbiam latynoskie i afrobeatowe rytmy oraz wszystko z mocną synkopą".

♫ "Jeśli chodzi o nowe utwory to niebawem, nakładem firmy Phuture Shock Musik, ukaże się moja nowa 4-nagraniowa EPka, zawierająca także remiks Karmasound (zdolnego argentyńskiego producenta, autora poprzedniej Selekcji dla Czwórki - przyp. red.). Bardzo się tym faktem ekscytuję. Jedno moje nagranie wyda latem oficyna Dance Regular, a kilka produkcji trafi na składankę "CoOp Presents Selectors Assemble", wypełnioną nagraniami prawdziwych mistrzów sceny broken beat. Bardzo się cieszę, że jestem jej częścią i mogę uczestniczyć w tych projektach".

♫ "Miks, który nagrałem zawiera aktualne produkcje, które lubię i czuję - jest tu też sporo jeszcze niepublikowanych smakowitych kąsków. Dobrego odbioru!".

♫ "Szajna, czyli połowa mojego nazwiska, pochodzi od mojego dziadka Zbigniewa, który był Polakiem. Podczas drugiej wojny światowej uciekł z obozu jenieckiego i przedostał się do Anglii. Spotkał tu moją babcię Delię. Niestety, nigdy go nie poznałem, ale nadal utrzymuję kontakt z tą stroną mojej rodziny, która aktualnie mieszka pod Krakowem. 10 lat temu byłem u nich nawet na weselu mojego kuzyna - było super! Muszę jeszcze wybrać się tam kiedyś na wycieczkę".  

Plejlista:
Shall I Bruk It - Knee Deep
James Rudie - Seven Dayz (Forthcoming Dance Regular)
Ben Hauke ft Joe Armon-Jones - Nightwork
Geoffroy - Broken Bone (Dub ina Bruk)
Contours - Returning (K15 Remix)
Rise Ashen - Second Wind (Szajna Remix) (Unreleased)
Karmasound - Nostalgia (Forthcoming Dance Regular)
Cengiz - Not Eazy Listening (Forthcoming Dance Regular)
Namebrandsound - I Don’t Want Ya
Dem 2 - Stoopid
Shall I Bruk It - We Live In Brooklyn
Ben Hauke - We Trying ft Unkle Lemz
Karmasound - Montara Ft Lucien Memi & Sara Be
Trev - Here Together (Forthcoming Dance Regular)
Szajna - Put It Away (Forthcoming Dance Regular)
Children of Zeus - Vibrations (Zed Bias Remix)

MaH

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.