Polskie Radio
Section05
Manchester

Kolejni aresztowani po zamachach w Wielkiej Brytanii

Brytyjska policja aresztowała mężczyznę w ramach śledztwa w sprawie sobotniego ataku terrorystycznego w Londynie, w którym śmierć poniosło siedem osób, a około 50 zostało rannych. Zatrzymany ma 30 lat, jego tożsamości nie ujawniono. Wcześniej poinformowano o aresztowaniu na lotnisku Heathrow w Londynie kolejnej osoby w sprawie samobójczego zamachu w Manchesterze.
Zobacz więcej na temat:  zamach w Manchesterze zamach Londyn Manchester Wielka Brytania policja terroryzm ŚWIAT

Papież modlił się za ofiary ataków w Wlk. Brytanii i Egipcie

Papież Franciszek zapewnił o swej bliskości wspólnotę Koptów w Egipcie i cały naród tego kraju w związku z zamachem, w którym zginęło 29 osób. Podczas spotkania z wiernymi w niedzielę w Watykanie modlił się też za ofiary ataku terrorystycznego w Manchesterze.
Zobacz więcej na temat:  aktualności katolickie papież Franciszek papież ŚWIAT Europa Watykan Kościół katolicki Manchester Egipt zamach w Manchesterze

"Kraje Europy Zachodniej zdają się nie widzieć zagrożenia"

Brytyjska policja zatrzymała kolejne dwie osoby, które mogą mieć związek z organizacją niedawnego zamachu terrorystycznego w Manchesterze. Do tej pory funkcjonariusze aresztowali w związku z tą sprawą 11 osób. W Polskim Radiu 24, w Podsumowaniu Tygodnia, sprawę kolejnego zamachu w Europie komentowały Ewelina Steczkowska z Telewizji Republika i Edyta Hołdyńska z Do Rzeczy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Manchester Manchester PR24 terroryzm uchodźcy