Section50
Section00
17.10.2016

BAYONNE - Primitives (City Slang)

BAYONNE  

Primitives

City Slang

Po raz pierwszy album "Primitives" wydany został dwa lata temu. To był bodajże już czwarty krążek w dorobku Rogersa Sellersa, a Amerykanin opublikował go wówczas pod własnym nazwiskiem. Wiosną bieżącego roku, w nieco zmienionej i rozszerzonej formie, podpisany już pseudonimem Bayonne, materiał wznowiła nowojorska firma Mom+Pop. Teraz, 14 października, nakładem popularnej indie-wytwórni City Slang, płyta trafiła wreszcie na rynek europejski. Także do mojego odtwarzacza - ku mojej sporej radości.

Zawsze miałem słabość do minimalizmu spod znaku Steve'a Reicha czy Philipa Glassa. A ten temat w bardziej piosenkowym ujęciu Amerykanina wypada na "Primitives" wyjątkowo uroczo i ożywczo. Hipnotyczny, "płynący" fortepianowo-elektroniczny puls zestawiony jest tutaj z potężnie brzmiącymi bębnami (wynik młodzieńczej miłości Sellersa do muzyki Phila Collinsa), delikatnymi akustycznymi gitarami, oraz słodkimi popowymi melodiami, w których słychać zarówno Beach Boysów, jak i np. Animal Collective. I choć nie jest to może najbardziej oryginalna muzyka na świecie, od kilku dni właściwie nie słucham niczego innego. Czego i Wam jesienią serdecznie życzę.

4 / 5

Marcin "Harper" Hubert

Poprzednie albumy Amerykanina znajdziecie (i posłuchacie w całości) tu:

https://rogersellers.bandcamp.com/ .

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.