Section50
Section00
Instytut Festival 2018
Instytut Festival 2018, foto: mat. promocyjne
20.06.2018

Kto, co i jak na Instytut Festival 2018?

Przyglądamy się wybranym artystom z każdej ze scen festiwalu.

Scena główna:

Chris Liebing

Siła napędowa CLR i Spinclub Recordings. Jego brzmienie stale ewoluuje pozostając jednak wiernym korzeniom techno. Pionier w twórczym wykorzystywaniu digitalizacji muzyki.

MANOID

Pochodzący z Podlasia producent, który w swojej muzyce miesza dźwięki natury z syntetycznym brzmieniem. Jak opisuje swoją muzykę? „Techniczne rytmy, połączone z melodyjnymi motywami, emocjonalnie angażujące odbiorcę”.

MARCEL DETTMANN

Uznawany za jednego z najbardziej wpływowych twórców współczesnego techno. Pozostaje wierny swoim zasadom wnoszenia innowacji we własną twórczość i łączenia sztuki ze sceną.


Scena rave:

Headless Horseman

Tajemniczy muzyk z ugruntowaną pozycją jednego z najbardziej ekscytujących live performerów techno. Jego produkcje są rytmiczne, mroczne i surowe.

Randomer

Niewielu artystów ma tak bogaty i różnorodny dorobek muzyczny jak Randomer. Jeden z najlepszych DJów Wysp Brytyjskich.

Abstract Division

Duet tworzony przez Paula Boexa i Dave'a Millera. Wpływający na odbiorcę swoimi inteligentnymi i abstrakcyjnymi melodiami w sposób jedyny w swoim rodzaju.


Scena underground:

Lawrence Kurt

Włoski DJ mieszkający w Berlinie, który swoją przygodę z elektroniką rozpoczął już jako nastolatek. Jego twórczość opiera się na pasji rozwijanej przez lata.

Svreca

Młody DJ pochodzący z Madrytu, który nie boi się łączyć najbardziej wyrafinowanej elektroniki z abstrakcyjnym i złożonym techno. Efekt? Niezwykłe rytmy stworzone dla miłośników szaleństwa na parkietach.

Zenker Brothers

Niezwykły duet pochodzących z Niemiec braci, tworzących tak razem, jak i solo, już od niemal 10 lat. W tym czasie zdążyli znaleźć się w swoistym panteonie techno. Tworzą niezwykłą atmosferę swoimi intrygującymi rytmami.

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.