Section50
Section00

Artykuły

Beyoncé w duecie z raperką Megan Thee Stallion

30.04.2020 Panie wystąpiły wspólnie w nowym  remiksie nagrania "Savage". Czytaj więcej…

Czwórka - płyty roku 2019

30.12.2019 Zobaczcie poszczególne zestawienia naszych muzycznych ekspertów. Czytaj więcej…

Cool Kids of Death na Open'er Festival 2019

10.05.2019 Kultowy zespół wraca na scenę. Czytaj więcej…

Najciekawsze wydania Record Store Day 2019

11.04.2019 Jedenasta odsłona RSD już w tę sobotę. Czytaj więcej…

The Black Keys z pierwszym kawałkiem od pięciu lat

07.03.2019 „Lo/Hi” kończy długo trwające milczenie zespołu. Czytaj więcej…

Kstyk: Uchem na podziemie #6

05.03.2019 Sprawdzamy co nowego w polskim rapowym podziemiu. Czytaj więcej…
BLOG - Czwórka - MuzycznyArtykuły
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.