Czwórka Blog - baner
BLOG - Czwórka - Muzyczny

Kto, co i jak na Instytut Festival 2018?

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2018 14:50
Przyglądamy się wybranym artystom z każdej ze scen festiwalu.

Scena główna:

Chris Liebing

Siła napędowa CLR i Spinclub Recordings. Jego brzmienie stale ewoluuje pozostając jednak wiernym korzeniom techno. Pionier w twórczym wykorzystywaniu digitalizacji muzyki.

MANOID

Pochodzący z Podlasia producent, który w swojej muzyce miesza dźwięki natury z syntetycznym brzmieniem. Jak opisuje swoją muzykę? „Techniczne rytmy, połączone z melodyjnymi motywami, emocjonalnie angażujące odbiorcę”.

MARCEL DETTMANN

Uznawany za jednego z najbardziej wpływowych twórców współczesnego techno. Pozostaje wierny swoim zasadom wnoszenia innowacji we własną twórczość i łączenia sztuki ze sceną.


Scena rave:

Headless Horseman

Tajemniczy muzyk z ugruntowaną pozycją jednego z najbardziej ekscytujących live performerów techno. Jego produkcje są rytmiczne, mroczne i surowe.

Randomer

Niewielu artystów ma tak bogaty i różnorodny dorobek muzyczny jak Randomer. Jeden z najlepszych DJów Wysp Brytyjskich.

Abstract Division

Duet tworzony przez Paula Boexa i Dave'a Millera. Wpływający na odbiorcę swoimi inteligentnymi i abstrakcyjnymi melodiami w sposób jedyny w swoim rodzaju.


Scena underground:

Lawrence Kurt

Włoski DJ mieszkający w Berlinie, który swoją przygodę z elektroniką rozpoczął już jako nastolatek. Jego twórczość opiera się na pasji rozwijanej przez lata.

Svreca

Młody DJ pochodzący z Madrytu, który nie boi się łączyć najbardziej wyrafinowanej elektroniki z abstrakcyjnym i złożonym techno. Efekt? Niezwykłe rytmy stworzone dla miłośników szaleństwa na parkietach.

Zenker Brothers

Niezwykły duet pochodzących z Niemiec braci, tworzących tak razem, jak i solo, już od niemal 10 lat. W tym czasie zdążyli znaleźć się w swoistym panteonie techno. Tworzą niezwykłą atmosferę swoimi intrygującymi rytmami.

Zobacz więcej na temat: Techno elektronika Live