Section50
Section00
Dawid Podsiadło
Dawid Podsiadło, foto: mat. prasowe
20.12.2018

ZPAV przyznał platynowe i złote płyty

Ostatnia pula wyróżnień za sprzedaż płyt w tym roku przyznana.

Związek Producentów Audio Video podał po raz ostatni w tym roku informację o wynikach sprzedaży płyt w Polsce. Ogromne powody do zadowolenia wśród polskich artystów mają Dawid Podsiadło, Paluch i Paweł Domagała. Płyta tego pierwszego pokryła się już potrójną platyną, natomiast Domagała i szef B.O.R. osiągneli swoimi ostatnimi wydawnictwami pułap platyny.

Złote płyty, przyznawane za sprzedaż na poziomie 15 tysięcy egzemplarzy powędrowały do Agnieszki Chylińskiej, Hemp Gru, Jana Młynarskiego i Sariusa, który otrzymał od ZPAV-u aż dwa "świąteczne prezenty" - za "Antihype" i "Wszystko co złe".

Platynowe płyty:
Dawid Podsiadło – "Małomiasteczkowy" x3
Paluch – "Czerwony dywan"
Paweł Domagała – "1984"
Jaromir Novahica – "Poruba"
Norah Jones – "Day Breaks"
Różni wykonawcy – "Dzieła wielkich mistrzów"
Andrea Bocelli – "Si"

Złote płyty:
Agnieszka Chylińska – "Pink Punk"
Sarius – "Antihype"
Sarius – "Wszystko co złe"
Hemp Gru – "Droga"
Muzyka z filmu – "Bohemian Rhapsody"
Jan Młynarski – "Masecki Jazz Camerata"
Varsoviensis – "Fogg – Pieśniarz Warszawy"
Różni wykonawcy – "Mój Empik – moja muzyka: przeboje muzyki klasycznej"
Różni wykonawcy – "Najpiękniejsze dzieła operowe"

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.