Section50
Section00
Plakat Woodstock 50
Plakat Woodstock 50, foto: materiały promocyjne
09.01.2019

Potwierdzono "Woodstock 50" - festiwal-hołd dla Woodstocku z 1969

Za organizację wydarzenia odpowiada Michael Lang - współtwórca kultowego Woodstock Music & Art Festival.

To już pewne - Woodstock 50, festiwal upamiętniający legendarną imprezę z 1969, odbędzie się latem tego roku. Informację w wywiadach dla Rolling Stone i The New York Times potwierdził Michael Lang, czyli organizator oryginalnego wydarzenia. Trzydniowe święto muzyki zaplanowano na 16-18 sierpnia w Watkins Glen w stanie Nowy Jork. Ogłoszenie pierwszych artystów spodziewane jest już w lutym, a łącznie ma ich być aż sześćdziesięciu na trzech festiwalowych scenach.

Wyświetl ten post na Instagramie.

The bird of peace is back #Woodstock50☮❤🎵

Post udostępniony przez Woodstock (@woodstock)

Jak mówi Lang:

"To będzie prawdziwa mieszanka... Hip-hop, rock, pop, zespoły czerpiące z tych, którzy występowali w 1969. Szukamy również unikalnych kolaboracji, być może wielkich powrotów, a z pewnością mnóstwa wschodzących talentów".

Producent i organizator dodał też, że liczy na występy składające hołd artystom grającym na farmie w Catskill Mountains, jak Janis Joplin czy Jefferson Airplane.

Według Langa tegoroczne wydarzenie, w przeciwieństwie do Woodstocku '99 ma być czymś więcej niż zwykłym koncertem:

"'99 było czymś na miarę wydarzenia MTV, a nie prawdziwym Woodstockiem. Ponoszę za to częściową odpowiedzialność. To była zwykła impreza muzyczna bez znaczenia społecznego. Tym razem wracamy do korzeni i pierwotnych założeń. Kontrolujemy to".

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.