Section50
Section00
Okładki  płyt Enter The Wu-Tang 36 Chambers, It Takes a Nation of Millions To Hold Us Back i 3 Feet High And Rising
Okładki płyt "Enter The Wu-Tang 36 Chambers", "It Takes a Nation of Millions To Hold Us Back" i "3 Feet High And Rising", foto: materiały promocyjne
18.01.2019

Wu-Tang Clan, Public Enemy i De La Soul we wspólnej trasie

Legendy rapu dadzą trzy koncerty w Wielkiej Brytanii.

Wu-Tang Clan, Public Enemy i De La Soul ogłosili, że wyruszą we wspólną trasę koncertową, by upamiętnić swoje kultowe albumy: "Enter The Wu-Tang 36 Chambers", "It Takes a Nation of Millions To Hold Us Back" i "3 Feet High And Rising". Składy, które definiowały współczesny hip-hop zagrają 10 maja na Wembley, 11 maja w Manchesterze i 12 maja w Glasgow.

W wywiadzie dla Music Week promotor Chris Wareing powiedział:
"Nie sądze, że Wielka Brytania była świadkiem wydarzenia na takim poziomie. Ta trasa tworzy dziedzictwo, to wielki moment. To największe zespoły w swoim gatunku, które będą świętować rocznice wydania swoich najlepszych albumów. To chwila, w której wyważą drzwi i zapewnią wszystkim świadkom niesamowite wrażenia".

Wszystkie koncerty trasy prowadzić będzie DJ Premier. Sprzedaż biletów ruszy 25 stycznia.

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.