Emisja
  • 14 stycznia godz. 21:05 Program 1

Tomasz Szczepanek: "Ustawienia rodzinne"

polskieradio.pl
Janusz Dziewiątkowski 10.01.2018
Dorota Landowska
Dorota Landowska, foto: Fot.

W najbliższą niedzielę, 14 stycznia o godz. 21.1o. zapraszamy do Jedynki na radiowy debiut reżyserski Tomasza Szczepanka, który zrealizował w Teatrze Polskiego Radia autorski dramat pt. "Ustawienia rodzinne". Usłyszymy Dorotę Landowską i Piotra Trojana. Premiera w Teatrze Polskiego Radia.

"Ustawienia rodzinne" to historia młodego mężczyzny, który przyglądając się swojej relacji z rodzicami próbuje odnaleźć własne miejsce na ziemi. To również historia matki, która próbuje mu w tym pomóc. W pewnym sensie to także historia ojca, którego w tej sztuce nie ma. Jednak „Ustawienia rodzinne” to przede wszystkim sztuka o tym, że warto być człowiekiem i niczego więcej nie potrzeba. 

Tomasz Szczepanek studiował reżyserię na warszawskiej Akademii Teatralnej. Jego dyplomowe przedstawienie "Anarchistka" z udziałem Jadwigi Jankowskiej-Cieślak i Doroty Landowskiej zostało wystawione przez Teatr Studio. Pracował jako konsultant literacki. Był też asystentem reżyserki Agnieszki Glińskiej m.in. przy "Mewie" i "Pożegnaniach" wystawianych w Teatrze Narodowym czy "Moralności pani Dulskiej" w Teatrze Współczesnym. "Ustawienia rodzinne" to pierwsze słuchowisko Tomasza Szczepanka wyreżyserowane w Teatrze Polskiego Radia.

Reżyseria: Tomasz Szczepanek

Realizacja akustyczna: Andrzej Brzoska

Opraowanie muzyczne: Tomasz Szczepanek

Obsada:

Dorota Landowska - Ona

Piotr Trojan – On

***

jd