!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Kulturalna podróż do dżungli

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2016 15:00
Jeśli jesteście ciekawi, co warto przeczytać z najnowszych publikacji książkowych i gdzie wybrać się do teatru - mamy na to sposób!
Kulturalna podróż do dżungli
Foto: Teatr Roma

Polska Sekcja IBBY, międzynarodowej organizacji promującej dobrą książkę dla niedorosłych, przyznała tytuł Książka Roku 2016

Wiele zgłoszonych książek, ponad sto przeczytanych przez jury, a  nagrodzonych tylko kilkanaście. Polska sekcja IBBY, Międzynarodowej Izby ds. Książek dla młodych czytelników w czwaretk, 8 grudnia 2016 roku - już po raz 28. ogłosiła laureatów tegorocznego konkursu "Książka Roku".

Są to między innymi "Kern, Wiersze" wydawnictwa Wytwórnia, Anny Onichimowskiej "Prawie się nie boję", Liliany Bardijewskiej "Kot Karima i obrazki" oraz dwie główne nagrody:  ksiażka Marcina Szczygielskiego "Klątwa dziewiątych urodzin" i "Rutka" Joanny Fabickiej.

Listę wyróżnionych oraz nagrodzonych w konkursie ogłoszono  podczas uroczystej gali, która odbyła się w Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI w Warszawie. W Kulturotece relacja z uroczystości rozdania nagród w konkursie.


Posłuchaj
03:15 o nagrodzonych książkach IBBY 2016.mp3 O książkach nagrodzonych podczas konkursu IBBY 2016 

Wygląda też  na to, że w tym roku w literaturze dziecięcej królowały koty.
"To jest rok pod znakiem kota" - mówiła w laudacji wygłaszanej na cześć laureatów Irena Bolek, wieloletnia sekretarz redakcji "Nowych Książek", uczestniczka wielu konkursów literackich dla dzieci i młodzieży i przewodnicząca jury konkursu "Książka Roku 2016".
Posłuchaj
03:00 tobył rok pod znakiem kota.mp3 Irena Bolek, wieloletnia sekretarz redakcji "Nowych Książek": - To był rok pod znakiem kota
 
Po 16.30 w studiu gościliśmy dwóch panów - prosto z "Księgi dżungli". O nowej propozycji opowiedzieli: reżyser i odtwórca jednej z ról Jakub Szydłowski oraz Filip Rogowski, który wcielił się w postać Mowgliego.

Posłuchaj
26:31 10.12. Kulturoteka-Księga Dżungli.mp3 Aktorzy Teatru Roma w rozmowie z Martyną Chuderską

 


 
Zobacz także