Ekumenia

Patriarcha Rai: Papież dał nam program dla Libanu

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2021 13:36
W swym przemówieniu na zakończenie dnia refleksji i modlitw za Liban Franciszek wytyczył program dla naszego kraju – uważa kard. Bechara Boutros Rai, patriarcha Kościoła maronickiego.

Podsumowując kościelny szczyt dla Libanu, podkreślił on, że przedstawiciele wszystkich wyznań chrześcijańskich wracają do domu pokrzepieni i z jasną wizją zaangażowania na rzecz udręczonej ojczyzny.

Kard. Rai przyznał, że po wysłuchaniu papieskiego przemówienia, uczestnicy spotkania doszli do wniosku, że nie trzeba wydawać żadnego komunikatu czy apelu. Wszystko zostało zawarte w słowach Papieża.

- Był to dzień bardzo intensywny i bogaty. Jego uwieńczeniem było przemówienie Papieża podczas modlitwy ekumenicznej. W jego słowach zawarty jest program dla nas jako zwierzchników Kościołów w Libanie. Wracamy więc do ojczyzny z wielką radością i nadzieją, bo mamy już program który dotyczy różnych aspektów życia i który teraz musimy wprowadzić w życie. Każdy z osobna i wszyscy razem. Modlimy się za Papieża, aby Pan Bóg go zachował i wysłuchał wszystkie jego modlitwy w intencji Libanu i całego świata - powiedział patriarcha Kościoła maronickiego.

Zobacz więcej na temat: wiara