Ekumenia

W Taizé wznowiono spotkania młodych

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2021 12:25
Po bardzo trudnym roku spowodowanym pandemią w Taizé wznowiono międzynarodowe spotkania młodych. We współpracy z władzami wdrożono protokół sanitarny, aby zapewnić przestrzeganie „gestów barier” przez wszystkich. Dzięki temu co tydzień kilkaset osób będzie mogło uczestniczyć w proponowanych zajęciach: wspólne modlitwy, dzielenie się w małych grupach, warsztaty tematyczne, zadania praktyczne.

Wśród wydarzeń charakterystycznych dla tegorocznego programu należy wymienić w szczególności:

-od 15 do 18 lipca czwarte spotkanie przyjaźni między młodymi chrześcijanami i muzułmanami z udziałem zwierzchników obu religii

- od 22 do 29 sierpnia specjalny program dedykowany dorosłym młodym ludziom w wieku od 18 do 35 lat, wokół tematu zaproponowanego do refleksji przez brata Aloisa na rok 2021: „Mieć nadzieję w porę i nie w porę”

- w każdą sobotę po południu z Taizé będą transmitowane warsztaty tematyczne. Poruszane tematy i lista prelegentów są publikowane w Internecie na stronie.

Ponadto modlitwa wieczorna jest transmitowana na żywo codziennie na stronie Taizé, a wideo z sobotniej modlitwy wieczornej na żywo na kanale YouTube Taizé.

Zobacz więcej na temat: wiara