X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Powieści na antenie

"Cesarski zegarmistrz"

23.11.2018 11:33
W audycji "To się czyta" wybrane fragmenty powieści Christopha Raynsmayera prezentował Marcin Przybylski.
Marcin Przybylski czyta powieść Cesarski zegarmistrz
Marcin Przybylski czyta powieść "Cesarski zegarmistrz"Foto: Piotr Piorun/PR
Posłuchaj
14'04 Christoph Raynsmayer "Cesarski zegarmistrz", czyta Marcin Przybylski - fragm. 1. (To się czyta/Dwójka)
13'47 Christoph Raynsmayer "Cesarski zegarmistrz", czyta Marcin Przybylski - fragm. 2. (To się czyta/Dwójka)
13'44 Christoph Raynsmayer "Cesarski zegarmistrz", czyta Marcin Przybylski - fragm. 3. (To się czyta/Dwójka)
13'37 Christoph Raynsmayer "Cesarski zegarmistrz", czyta Marcin Przybylski - fragm. 4. (To się czyta/Dwójka)
14'30 Christoph Raynsmayer "Cesarski zegarmistrz", czyta Marcin Przybylski - fragm. 5. (To się czyta/Dwójka)
więcej
Audio

Alister Cox, angielski zegarmistrz i twórca automatów, po tragicznej śmierci córki porzuca swoje rzemiosło i pogrąża się w rozpaczy. Szansę na wybawienie odnajduje w niespodziewanej propozycji – sam cesarz Chin prosi go, aby przybył do Zakazanego Miasta i stworzył trzy zegary, jakich jeszcze świat nie widział. Gdy jednak Cox trafia na dwór, zaproszenie i szczodre obietnice wszechwładnego monarchy okazują się czymś innym.

Cesarski zegarmistrz jest pełną maestrii powieścią o ojcowskiej miłości, wielkiej pasji i ambicji. To jednocześnie historia o zderzeniu odmiennych rzeczywistości – Wschodu i Zachodu – oraz o zetknięciu się zwykłego człowieka z władcą-bogiem, który pragnie stać ponad upływem czasu. Ransmayr tworzy zapierające dech w piersiach obrazy, snując jednocześnie filozoficzną refleksję nad upływającym czasem. Ta wyjątkowa powieść sprawia, że czas zdaje się płynąć inaczej.

***

Przygotowała: Elżbieta Łukomska

Tytuł audycji: To się czyta

Data emisji: 19-23.11.2018

Godzina emisji: 10.45

materiały prom. Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego/pg/mko

Zobacz więcej na temat: Marcin Przybylski
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Opowieść o prezydencie Polski na uchodźstwie

16.06.2017 12:38
W cyklu "To się czyta" Marcin Przybylski zaprezentował fragmenty książki Zofii Wojtkowskiej "Wiek ambasadora. Opowieść o życiu Edwarda Raczyńskiego".
Grafika na podstawie dwóch fotografii przedstawiających Edwarda Raczyńskiego
Grafika na podstawie dwóch fotografii przedstawiających Edwarda RaczyńskiegoFoto: wikimedia/domena publiczna
Posłuchaj
14'37 Zofia Wojtkowska "Wiek ambasadora. Opowieść o życiu Edwarda Raczyńskiego, czyta Marcin Przybylski - fragm. 1 (To się czyta/Dwójka)
15'01 Zofia Wojtkowska "Wiek ambasadora. Opowieść o życiu Edwarda Raczyńskiego, czyta Marcin Przybylski - fragm. 2. (To się czyta/Dwójka)
14'58 Zofia Wojtkowska "Wiek ambasadora. Opowieść o życiu Edwarda Raczyńskiego, czyta Marcin Przybylski - fragm. 3. (To się czyta/Dwójka)
11'15 Zofia Wojtkowska "Wiek ambasadora. Opowieść o życiu Edwarda Raczyńskiego, czyta Marcin Przybylski - fragm. 4. (To się czyta/Dwójka)
14'30 Zofia Wojtkowska "Wiek ambasadora. Opowieść o życiu Edwarda Raczyńskiego, czyta Marcin Przybylski - fragm. 5. (To się czyta/Dwójka)
14'37 Zofia Wojtkowska "Wiek ambasadora. Opowieść o życiu Edwarda Raczyńskiego, czyta Marcin Przybylski - fragm. 6. (To się czyta/Dwójka)
14'52 Zofia Wojtkowska "Wiek ambasadora. Opowieść o życiu Edwarda Raczyńskiego, czyta Marcin Przybylski - fragm. 7. (To się czyta/Dwójka)
14'02 Zofia Wojtkowska "Wiek ambasadora. Opowieść o życiu Edwarda Raczyńskiego, czyta Marcin Przybylski - fragm. 8. (To się czyta/Dwójka)
14'17 Zofia Wojtkowska "Wiek ambasadora. Opowieść o życiu Edwarda Raczyńskiego, czyta Marcin Przybylski - fragm. 9. (To się czyta/Dwójka)
14'41 Zofia Wojtkowska "Wiek ambasadora. Opowieść o życiu Edwarda Raczyńskiego, czyta Marcin Przybylski - fragm. 10. (To się czyta/Dwójka)
więcej

Edward Bernard Raczyński (ur. 19 grudnia 1891 w Zakopanem, zm. 30 lipca 1993 w Londynie) – polski dyplomata, polityk i pisarz, prezydent RP na uchodźstwie w latach 1979–1986. Był zarówno najstarszym (złożył urząd w wieku 95 lat), jak i najdłużej żyjącym prezydentem RP (zmarł w wieku 101 lat i 7 miesięcy).

Bywają ludzie, którzy są świadkami historii. Bywają tacy, którzy się kreują na jej twórców. I są w końcu ci nieliczni, którzy historię tworzą, sami pozostając w cieniu. Edward Raczyński, dyplomata, prezydent na uchodźstwie, poeta i wizjoner należał do tej ostatniej, tak rzadkiej grupy ludzi. Jego długie, ponad stuletnie życie mogłoby posłużyć za scenariusz do niejednego filmu o polskiej historii. Spadkobierca wspaniałego rodu, syn wyjątkowej kobiety, współtwórca polityki zagranicznej Polski międzywojennej. Podczas II wojny światowej ambasador w Londynie i kierownik uchodźczego MSZ. Człowiek, który przekazał światu świadectwo Jana Karskiego i jako pierwszy wysłuchał sprawozdania Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Przyjaciel Churchilla, bywalec brytyjskiego pałacu królewskiego. Po wojnie głos wolnej Polski na Zachodzie i jeden z prekursorów idei zjednoczonej Europy. Polak i Europejczyk w każdym calu. Arystokrata najlepszej próby i demokrata do szpiku kości. Poeta, który bronił się przed polityką, a którego największa światowa polityka dopadała przez całe życie. Kochanek, mąż, ojciec, którego szczęście zawsze musiało ustępować wyższej konieczności. Autor oficjalnego dziennika i nigdy nieopublikowanych prywatnych zapisków, które w tej książce po raz pierwszy ujrzą światło dzienne.

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa ISKRY.

***

Tytuł audycji: To się czyta

Przygotowała: Elżbieta Łukomska

Czytał: Marcin Przybylski

Data emisji: 5.06-16.06.2017

Godzina emisji: 9.45

materiały prasowe wydawnictwa ISKRY/bch/mc