X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Dwa Teatry Spektakle

Spektakle konkursowe - "Dwa Teatry"

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2016 08:00
Audio

GRACE I GLORIA

Spektakl


23 maja, poniedziałek, godzina 16:00

Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej

pl. Grunwaldzki 1, Gdynia

 

autor – Tom Ziegler

przekład – Jacek Kaduczak

reżyseria – Bogdan Augustyniak

scenografia – Jerzy Rudzki

muzyka – Jerzy Satanowski

produkcja – Joanna Cywińska, Lu.produktion


występują: Stanisława Celińska (Grace), Lucyna Malec (Gloria)


Spektakl Grace i Gloria został specjalnie przygotowany z okazji jubileuszu Stanisławy Celińskiej. Aktorka w Sopocie otrzyma najważniejsze wyróżnienie aktorskie – Wielką Nagrodę Festiwalu „Dwa Teatry – Sopot 2016” za wybitne kreacje aktorskie w słuchowiskach i spektaklach Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej.

Grace i Gloria to barwna, a zarazem przejmująca opowieść o dwóch dojrzałych kobietach, o krańcowo różnych temperamentach, charakterach i skrajnie odmiennych doświadczeniach życiowych. Wzruszający spektakl dotyka trudnych tematów przemijania, jednocześnie niesie nadzieję, przepełniony jest poczuciem humoru i zaskakującymi zwrotami akcji.

Brawurowa gra Stanisławy Celińskiej i Lucyny Malec tworzy widowisko pełne wdzięku i refleksji. Grace Stanisławy Celińskiej ujmuje mądrością, dystansem i wiarą w dobro. Z kolei Lucyna Malec, znana głównie z ról komediowych, w postaci Glorii tworzy interesującą kreację dramatyczną, a cały spektakl porusza najczulsze emocje widzów.


W STARYCH DEKORACJACH według tekstów TADEUSZA RÓŻEWICZA

spektakl Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie

 

24 maja, wtorek, godzina 18:00

 

Scena Kameralna Teatru Wybrzeże,

ul. Bohaterów Monte Cassino 30, Sopot

 

adaptacja i reżyseria – Igor Gorzkowski

scenografia – Honza Polivka

kostiumy – Magdalena Dąbrowska

muzyka – Piotr Tabakiernik

ruch sceniczny – Iwona Pasińska

asystent reżysera – Sylwia Karczmarczyk

 

występują: Henryk Talar (Bohater), Maciej Półtorak (Włoch), Sylwia Karczmarczyk (Włoszka), kobiety z przeszłości: Iwona Chołuj, Teresa Dzielska, Agata Ochota- Hutyra, Małgorzata Marciniak, Agnieszka Łopacka; Cecylia Putro (Matka), Mateusz Trzmiel (młody Bohater)

Spektakl W starych dekoracjach Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie powstał z myślą wybitnym aktorze, Henryku Talarze, który obchodził jubileusz 50-lecia pracy artystycznej. Aktor na Festiwalu „Dwa Teatry – Sopot 2016” otrzyma najważniejsze wyróżnienie aktorskie – Wielką Nagrodę za wybitne kreacje w Teatrze Polskiego Radia i Teatrze Telewizji Polskiej.

Tytuł spektaklu nawiązuje do Śmierci w starych dekoracjach Tadeusza Różewicza, opowiadania, które było podstawą spektaklu, który wystawił we Wrocławiu w 1978 roku Jerzy Grzegorzewski. Ale Igor Gorzkowski, autor scenariusza W starych dekoracjach nie korzysta wyłącznie z tego tekstu Różewicza. Sięga po inne, które składają się na opowieść o bohaterze i jego relacjach z kobietami. Motywem przewodnim jest podróż do Włoch i powrót do własnej przeszłości głównego bohatera, którego kreuje Henryk Talar.

Ze zderzenia twórczości Tadeusza Różewicza z talentem dramaturgicznym Igora Gorzkowskiego i wielkim talentem aktorskim Henryka Talara powstał spektakl przejmujący, skłaniający do refleksji o tym, co minione.

To wędrówka, peregrynacja po własnych wspomnieniach, po swoich potrzebach, czy po śladach, które w nas zostały i co rusz się odzywają (…). Są to rzeczy ważniejsze niż sprawy intelektualne, zawodowe, bo to są sprawy życiowe. (Henryk Talar)

Chcemy stworzyć spektakl miejscami oniryczny, będący kompozycją ruchu i muzyki, spektakl pełen namiętności. I nie mówię tutaj o erotyce, ale o zmysłowości i emocjach. Próbujemy, razem z autorem dociekać też prawdy, ale tej bolesnej, która cynicznie odziera życie i sprawia, że stajemy nadzy. Ale Różewicz daje  nadzieję. (Igor Gorzkowski, reżyser)

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak