X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Kręcą amerykański mit. Książkę największego z buntowników

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2012 14:30
Wielu ma wątpliwości, czy "W drodze" Jacka Kerouaca to dobry materiał filmowy. W ekranizacji jednej z najważniejszych i najostrzejszych amerykańskich powieści występują Sam Riley, Garrett Hedlund i Kristen Stewart.
Audio

- Jest taka teoria, że mniej więcej co 60 lat w Stanach Zjednoczonych następuje reinterpretacja "amerykańskiego projektu". Co trzecie pokolenie zastanawia się, co poszło nie tak. To jest istotą amerykańskości - tłumaczył amerykanista Marek Szopski w Dwójce.

Najważniejsza książka tej grupy, "W drodze" Jacka Kerouaca właśnie jest zamieniana w materiał filmowy. To budzi lekkie zaniepokojenie Amerykanów. Powieść o podróży Kerouaca, Ginsberga i Burroughsa (każdy występuje pod pseudonimem) jest dla nich jedną z najważniejszych, ale i najbardziej niejasnych. Wielu wątpi, czy można na jej podstawie nakręcić film, a przecież o to zabiegał już sam Kerouac.

/

Beatnik w roli alter ego Sala Paradise widział Marlona Brando. To się nigdy nie udało. W montowanej teraz w Stanach Zjednoczych wersji główną rolę gra Sam Riley, obok niego występują
Garrett Hedlund i Kristen Stewart.

Hedlund opowiadał, że "kręcili jak oddziały guerilla", czasem na planie była tylko garstka filmowców. Reżyser, Brazylijczyk Walter Salles wymagał, by aktorzy improwizowali, aby "nadawali scenom płynność". Operator Eric Gautier, który kręcił m.in. "Wszystko za życie" Seana Penna, przy tym projekcie często filmował z ręki.

Premiera filmu w tym roku. Więcej o "W drodze" i beat generation przeczytasz TU.

usc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni