Polskie Radio
Section05
sean penn

Opowiedzieć o wojnie. Ukraińska rzeczywistość w filmach dokumentalnych

Wyreżyserowany przez Seana Penna dokument "Superpower" miał swoją premierę podczas rozpoczętego niedawno 73. Berlinale - niemieckiego festiwalu filmowego. Pierwotnie produkcja miała przedstawiać drogę Wołodymyra Zełenskiego do fotela prezydenta Ukrainy; zmiana planów nastąpiła jednak po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji. Nakręcenie filmu dokumentalnego o wojnie nie należy do łatwych zadań, o czym wiedzą także polscy twórcy.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Katarzyna Cygler Ukraina film dokumentalny sean penn

"Jeden miliarder mógłby zakończyć tę wojnę". Sean Penn apeluje o wsparcie Ukraińców samolotami

Aktor Sean Penn zaapelował na Twitterze do miliarderów na całym świecie o zakup 12 myśliwców dla Ukrainy, które pod względem parametrów technicznych przewyższałyby rosyjskie samoloty wojskowe. "Jeden miliarder mógłby zakończyć tę wojnę na Ukrainie" - podkreślił Amerykanin.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Stany Zjednoczone wojna 2022 wojna na Ukrainie serwis wschodni samolot sean penn pomoc

Sean Penn wzywa, by Zełenski przemówił na gali Oscarów. "Jeśli tak się nie stanie, zniszczę statuetki"

Uroczysta gala wręczenia Oskarów odbędzie się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Portal tvp.info przekazał, że "aktor Sean Penn zaapelował w CNN o to, aby podczas gali przemówienie wygłosił Wołodymyr Zełenski". Jak podkreślił podczas rozmowy z CNN "jeśli tak się nie stanie, to zniszczę moje statuetki".
Zobacz więcej na temat:  sean penn Mateusz Morawiecki Wołodymyr Zełenski Oscary 2022 wojna na Ukrainie wojna 2022 Hollywood ŚWIAT

Sean Penn pojechał do Kijowa. Powstanie dokument o rosyjskiej inwazji

Hollywoodzki reżyser i aktor Sean Penn pojechał do Kijowa, by nagrywać dokument o rosyjskiej inwazji. "Należy do tych, którzy dziś wspierają Ukrainę. Nasz kraj jest mu wdzięczny za ten pokaz odwagi i uczciwości" – napisano w oświadczeniu wydanym przez biuro prezydenta Wołodymyra Zełenskiego.
Zobacz więcej na temat:  Trójka KULTURA Ryszard Jaźwiński FILM Ukraina wojna na Ukrainie Trójka Ukraina sean penn