Kultura

Paczka powstańcza od L.U.C.-a. KONKURS

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2011 13:38
Łukasz Rostkowski połączył opowieści warszawskich powstańców z nowoczesną muzyką. Ten projekt to współczesna opowieść o historii Warszawy. Odpowiedz na pytanie i wygraj płytę!
Audio

Od 19 maja projekt jest już na rynku. A my zachęcamy do wejścia w jego posiadanie! Kupna lub zdobycia go w naszym konkursie.

"Warsaw WAR|SAW. Zrozumieć Polskę" to słuchowisko, którego podstawą są nieznane opowieści powstańców warszawskich o tamtym czasie. Łukasz Rostkowski wyszukał te nagrania, głosy z przeszłości w Archiwum Historii Mówionej Muzeum Powstania Warszawskiego. Artysta nie chciał budować projektu opartego na wydarzeniach tragicznych, zdecydował się więc na opowieść o historii ludzi. Najlepiej nadawały się do tego historyjki groteskowe - i taka jest ta płyta. Aby dowiedzieć się więcej, wysłuchać opowieści L.U.C.-a z trójkowego Radiowego Domu Kultury oraz fragmentu "Warsaw WAR|SAW. Zrozumieć Polskę" wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie Posłuchaj po prawej stronie.

/

A wyszukane przez L.U.C.-a opowieści to istne smaczki - historia o żołnierzu w marmoladzie, o telefonie z muszli klozetowej, o śledziach. Wszystkie można je usłyszeć na "Warsaw WAR|SAW. Zrozumieć Polskę".

Koncepcja tego projektu opiera się na słowie "dystans" - właśnie z dystansem o Powstaniu chciał opowiadać Łukasz Rostkowski. Sprawdź czy mu się udało!

Partnerem wydawnictwa jest radiowa Trójka.

Płyta została zrealizowana w składzie: Łukasz Rostkowski - koncept, kompozycja, produkcja; Jacek Berg - Akordeon; Adam Lepka - Trąbki; Dawid Korbaczyński - Gitary; Jakub Olejnik- Kontrabas.

KONKURS

Dla naszych czytelników mamy egzemplarze płyty "Warsaw WAR|SAW. Zrozumieć Polskę". Aby ją otrzymać wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Kiedy się rozpoczęło i ile dni trwało Powstanie Warszawskie?

Poprawne odpowiedzi należy wysłać na adres: kultura.konkurs@polskieradio.pl

W tytule maila należy wpisać tytuł "Warsaw WAR|SAW. Zrozumieć Polskę". W treści poprawną odpowiedź na pytanie oraz adres, na który ma być wysłana ewentualna nagroda. Zwycięzcy zostaną poinformowani o nagrodzie drogą mailową.

Konkurs trwa do 31 maja 2011.

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni