Polskie Radio
Section05
historia warszawy

Kalendarium Powstania Warszawskiego: dzień kapitulacji

Heroiczna walka o Warszawę doczekała się dokumentalnego wydawnictwa innego niż wszystkie. Autorami Powstańczego Kalendarium są Edyta Poźniak i Witold Banach, którzy we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego stworzyli 66 niepowtarzalnych, dwuminutowych audycji. Będziemy je emitować w PR24 codziennie o godz. 9:06.
Zobacz więcej na temat:  Powstanie Warszawskie Warszawa historia warszawy II wojna światowa historia Polski Edyta Poźniak Witold Banach Muzeum Powstania Warszawskiego

Fundacja Reduta PWPW zaprasza na Piknik Powstańczy

10 września Fundacja Reduta PWPW organizuje kolejny Piknik Powstańczy dla mieszkańców Warszawy. Podczas imprezy odbędą się konkursy z wiedzy historycznej dla dzieci i młodzieży, swoje stoiska zaprezentują zaproszone instytucje i organizacje, takie jak Policja, Straż Graniczna, Wojsko Polskie i Żandarmeria Wojskowa. O pikniku mówił w Polskim Radiu 24 prezes Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych Piotr Woyciechowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Powstanie Warszawskie Warszawa historia warszawy II wojna światowa

Powstanie Warszawskie. Co dla nas dziś znaczy?

- Powstanie Warszawskie jest dla mnie jednym z najważniejszych wydarzeń w historii Polski, a także tego miasta i ludzi, dla których to było przeżycie zarówno bohaterskie, jak i tragiczne. W takich aspektach je rozpatruję - mówił w Czwórce Igor Niewiadomski, wolontariusz z Muzeum Powstania Warszawskiego.   
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Powstanie Warszawskie Piotr Firan historia Polski Weronika Puszkar II wojna światowa Warszawa historia warszawy

"Rocznica Powstania Warszawskiego to bolesne święto”

– Powstanie Warszawskie to wydarzenie, które zasługuje na pamięć i modlitwę. Wtedy, jako naród, byliśmy bardzo blisko śmierci – powiedział w Debacie Dnia Marek Tejchman, publicysta Dziennika Gazety Prawnej. W Polskim Radiu 24 o tym, jak należy dziś patrzeć na niepodległościowy zryw, mówił również Wojciech Wybranowski z Do Rzeczy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Powstanie Warszawskie Warszawa historia warszawy