X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Nowe życie Powszechnego

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2010 16:14
Premiera spektaklu "Kamień i popioły" w reż. Artura Urbańskiego uświetni inaugurację gruntownie wyremontowanego Teatru Powszechnego w Warszawie.
Audio

Remont teatru kosztował 28 mln zł, z czego 5 mln pochodziło z funduszy UE, a reszta z budżetu m.st. Warszawy. Remont teatru trwał od września 2009 roku.

-Przestrzeń teatru została zmodyfikowana i powiększona - wyjaśnił dyrektor Teatru Powszechnego Jan Buchwald. Zwrócił uwagę, że dzięki rozbudowie budynku powierzchnia teatru zwiększyła się o 700 m kw., a jego kubatura o 3,5 tys. m kw.

Sceny 300, 200 i 100

-Na trzech niezależnych od siebie scenach, nazwanych ze względu na wielkość widowni 300, 200 i 100, realizowany będzie zróżnicowany program artystyczny - opowiadał Buchwald. W trakcie jednego wieczoru teatr będzie mógł pomieścić ok. 600 widzów.

-Jedna ze scen, do tej pory nazywana Małą, została powiększona, a właściwie zbudowana od nowa - teraz nazywa się Sceną 200. To nowoczesne, wszechstronne pomieszczenie, scena dająca wiele możliwości - można będzie np. dowolnie ustawiać widownię. Scena jest świetnie wyposażona akustycznie i oświetleniowo. Można powiedzieć, że jest to nasza scena marzeń - dodał Buchwald.

Dotychczasowa Scena 45 - najmniejsza, wygospodarowana z dawnej pracowni krawieckiej, niska, katakumbowa, ciasna - pomieści po remoncie prawie 100 osób, więc nazwano ją Sceną 100. Duża Scena zmieni nazwę na Scena 300 i jest to jedyna ze scen, która nie uległa zasadniczej przebudowie. -Mamy nadzieję, że kiedyś, za parę lat, kiedy polepszy się sytuacja finansowa miasta, może zbuduje się tam widownię typu amfiteatralnego, bez podziału na parter i widownię, ale to jest daleka przyszłość - ocenił szef Teatru Powszechnego. W budynku odświeżono też recepcję, toalety, wymieniono wszystkie instalacje elektryczne, klimatyzację. Odświeżono też jego elewację.

Teatr_Powszechny_490

Szekspir, Tyrmand i Agata Christie na jednej scenie

Pierwszym spektaklem wystawionym na Scenie 200 będzie zaplanowana na 24 września premiera spektaklu "Kamień i popioły" kanadyjskiego dramatopisarza Daniela Danisa w reż. Artura Urbańskiego. Tego samego dnia otwarta zostanie wystawa "Od kina Bomba do Teatru Powszechnego im. Zygmunta Huebnera 1920-2010", która dokumentować będzie dzieje budynku Teatru i poszczególne etapy jego rozbudowy.

15 października na Scenie 100 odbędzie się premiera spektaklu współczesnego szwedzkiego autora Niklasa Radstroma "Salamandra", przygotowana przez młodego reżysera Adama Guzińskiego. 22 października na inaugurację Sceny 300 pokazana zostanie adaptacja powieści Leopolda Tyrmanda "Zły" w reżyserii Jana Buchwalda. Spektakl powstał na podstawie scenariusza napisanego na motywach powieści Tyrmanda przez Wojciecha Tomczyka. W styczniu 2011 roku odbędą się kolejne dwie premiery na Scenie 200: Waldemar Śmigasiewicz zrealizuje "Komedianta" Thomasa Bernharda, a Michał Siegoczyński spektakl pt. "CasaBlanca generation".

W marcu na deskach powszechnego planowane są premiery "Sierot"Dannisa Kelly'ego w reż. Grażyny Kani (Scena 200), "I nie było już nikogo" Agaty Christie w reż. Aleksandry Koniecznej (Scena 300). W kwietniu odbędzie się premiera "Konformisty" Alberto Moravii w reż. Marka Fiedora (Scena 200), w maju - "Koriolan" Williama Szekspira w realizacji Gabriela Gietzky'ego (Scena 300), we wrześniu - "Trzy kobiety" Sylvii Plath w reż. Weroniki Szczawińskiej (Scena 100).

Zobacz więcej na temat: Leopold Tyrmand mali Warszawa
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Demoniczna gra z samym sobą

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2010 11:00
"Kreacja" to nowa propozycja Teatru Narodowego w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co teatry sprzedają w nowym sezonie?

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2010 13:52
- Reżyser próbował wspiąć się na Mount Everest, co zakończyło się jego klęską - tak najnowszy spektakl Michała Kotańskiego w Teatrze Studio ocenia Jacek Wakar.
rozwiń zwiń