Polskie Radio
Section05

Jacek Wakar

Ostatnie pożegnanie Jerzego Stuhra. Specjalne wydanie "Kulturalnej Jedynki"

Jerzy Stuhr był jednym z najwybitniejszych polskich aktorów filmowych i teatralnych, reżyserem i scenarzystą, erudytą i intelektualistą, pedagogiem i mistrzem aktorstwa dla wielu pokoleń. W dniu pogrzebu artysty w programie 1 Polskiego Radia wspominaliśmy jego najważniejsze role teatralne i filmowe.  
Zobacz więcej na temat:  Martyna Podolska Jerzy Stuhr Zbigniew Zamachowski Feliks Falk Juliusz Machulski Olgierd Łukaszewicz Krzysztof Kwiatkowski aktor aktorstwo KULTURA

Tomasz Kot: poznałem zachodni styl pracy nad filmem

Ogromna liczba powtórzeń scen i wiele dni zdjęciowych - to styl pracy reżysera "Zimnej  wojny" Pawła Pawlikowskiego. - Miałem dwa pytania: jak to jest z taką ilością dubli i jak to jest, kiedy jest odpowiedni czas i budżet. To były stricte zachodnie warunki pracy - tak Tomasz Kot mówił o pracy nad nagrodzonym w Cannes filmem.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Tomasz Kot FILM KULTURA kino zimna wojna film polski Paweł Pawlikowski

"Sądzę, że to dopiero początek kariery «Zimnej wojny»"

- Historia jest tu opowiadana na swój sposób, z ogromnymi interwałami pomiędzy kolejnymi rozdziałami tego filmu, nie dopowiadając wszystkiego. Widz ma pozostawione bardzo dużo przestrzeni na domysły, na zrekonstruowanie sobie tych postaci. W mojej prywatnej ocenie "Zimna wojna" zasłużyła na Złotą Palmę - mówiła w Dwójce Adriana Prodeus.
Zobacz więcej na temat:  FILM kino Paweł Pawlikowski KULTURA Janusz Głowacki Adriana Prodeus