X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Miłosz, Kubuś Puchatek i pewna szwedzka gęś

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2011 12:17
Serwis specjalny milosz.polskieradio.pl bada w tym tygodniu fascynujący świat dziecięcych lektur poety, a w szczególności powieść Selmy Lagerlöf "Cudowna podróż".
Audio

W drugiej połowie lat 90. sędziwy Miłosz napisał krótki, niezwykły tekst na wieść o śmierci Christophera Milne’a - syna twórcy "Kubusia Puchatka", książkowego Krzysia.

Jest to monolog Puchatka, w którym mały bohater opowiada o niespodziewanym odejściu Krzysia z ogrodu (Stumilowego Lasu). Tekst ten, zamieszczony w wyróżnionym Nagrodą Nike "Piesku przydrożnym", mówi o sprawach najważniejszych – o przemijaniu, śmierci, ale i o tęsknocie za trwałym szczęściem. Wszystko to zaś przedstawione z "naiwnej" pozycji dziecka, które potrafi się dziwić, zadawać pytania, wierzyć w niewytłumaczalne.
Nasz nowy materiał w serwisie milosz.polskieradio.pl opowiada o najważniejszych lekturach dzieciństwa przyszłego Noblisty, o książkach, które Miłosza w pewien sposób ukształtowały.
W sposób szczególny mówimy o ukochanej książce poety: "Cudownej podróży" Selmy Lagerlöf. Audycja z archiwum Polskiego Radia, którą prezentujemy, dotyczy właśnie tej interesującej szwedzkiej pisarki: poznajemy jej tajemniczy, skandynawski świat wyobrażeń.
Aby przeczytać tekst i wysłuchać archiwalnych nagrań, wystarczy kliknąć TU

(jp)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni