Kultura

Ta historia wciągnęła cały świat

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2011 08:00
Ukazało się kolejne wydanie książki "Długi Marsz" Sławomira Rawicza, na podstawie której powstała hollywoodzka produkcja "Niepokonani" z Colinem Farrellem w jednej z głównych ról.
Audio

Powieść Sławomira Rawicza zrobiła zawrotną karierę, została przetłumaczona na 25 języków. Sukcesowi nie przeszkodziła także dyskusja co do tego, czy autor opisał własne losy czy też przeżycia swego kolegi.

 

/

Akcja powieści przenosi nas do roku 1941. 26-letni polski porucznik kawalerii organizuje ucieczkę z obozu na Syberii. Towarzyszy mu sześciu więźniów z różnych krajów, w tym jeden obywatel USA. Uciekinierzy przedzierają się na południe przez tajgę, wyżyny Mongolii, pustynię Gobi, Tybet, Himalaje do brytyjskich Indii. Codziennie muszą mierzyć się z licznymi przeciwnościami losu.

Aby dowiedzieć się więcej na temat książki, wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku, która znajduje się w boksie "Posłuchaj" po prawej stronie artykułu.


W piątek (8 kwietnia) na ekrany polskich kin wejdzie film "Niepokonani", który powstał na podstawie książki Rawicza. Na ekranie zobaczymy m.in. Colina Farrella, Marka Stronga,  Eda Harrisa.

W czwartek do Warszawy przybędzie australijski reżyser Peter Weir. W piątek będzie gościem na uroczystej premierze w Krakowie. Film Petera Weira otworzy Festiwal Kina Niezależnego Off Plus Camera.

(mz)

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni
Czytaj także

Depardieu - im starszy, tym lepszy

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2011 10:54
Na ekrany francuskich kin wszedł film "Niczego nie zapomniałem" z Gerardem Depardieu. Krytycy uznali, że występ aktora w filmie jest jedną z jego najlepszych ról.
rozwiń zwiń