Kultura

5 filmów, które trzeba zobaczyć na Festiwalu OFF Camera

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2011 14:32
W Krakowie rusza festiwal filmowy nazywany "polskim Sundance". Przyjrzeliśmy się uważnie programowi projekcji i wybraliśmy pięć najciekawszych, niezależnych filmów.

Festiwal OFF Plus Camera stawia na kino niezależne, ale w piątek (08.04) festiwal otworzy niemała, amerykańska produkcja. Polską premierę będzie miał w Krakowie film Petera Weira "Niepokonani". W rolach uciekinierów z sowieckiego łagru, którzy przemierzają azjatyckie bezdroża, hollywoodzka plejada gwiazd: Colin Farrell, Ed Harris i Jim Sturges.

 Peter Weir będzie gościem piątkowego otwarcia festiwalu. Do Krakowa przyjedzie także aktor Tim Roth (znany m.in. z filmów Quentina Tarantino), odbierze Nagrodę "Pod Prąd" podczas specjalnego pokazu jego reżyserskiego debiutu "Strefa Wojny".


 

W Krakowie, 12 kwietnia, pokazany zostanie także jedyny raz w Polsce irlandzki horror "Wake Wood". Film Davida Keatinga uważany jest za jeden z najinteligentniejszych horrorów ostatnich lat. To mrożąca krew w żyłach historia młodego małżeństwa, które po tragicznej śmierci córeczki otrzymuje szansę przywrócenia jej do życia na trzy dni.
OFF Plus Camera pokaże w tym roku także lekko kontrowersyjny dokumenty "I'm Still Here" Casey Afflecka. To właściwie paradokument, na którego potrzeby ceniony amerykański aktor Joaquin Phoenix ogłosił zakończenie kariery i przez półtora roku udawał muzyka hiphopowego...Bardzo interesująco zapowiada się także "William S. Burroughs: A Man Within". O życiu skandalizującego beatnikowego pisarza opowiadają Iggy Pop i Genesis P-Orridge, Patti Smith, Laurie Anderson i John Waters.
Festiwal OFF Plus Camera potrwa w Krakowie do 17 kwietnia. Pokazana zostanie ponad setka niezależnych filmów.


usc

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni