Polskie Radio
Section05
festiwal filmowy

"Dbanie o dziedzictwo na najwyższym poziomie". Diana Dąbrowska o festiwalu Hommage à Kieślowski

- Chcemy, żeby wspólnota dialogu wokół kina plenerowego, różnych rozmów, które będziemy proponować, spowodowała, aby to wszystko tutaj na nowo ożyło - mówiła w Polskim Radiu 24 Diana Dąbrowska, filmoznawczyni, dyrektor artystyczny Festiwalu Filmowego Hommage à Kieślowski w Sokołowsku.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Kieślowski festiwal filmowy KULTURA Polskie Radio 24 POLSKA

"Człowiek z żelaza" ze Złotą Palmą w Cannes

Film o początkach "Solidarności" powstawał niejako "na żywo", kiedy wydarzenia, szczególnie w stoczni gdańskiej, wypełniły nadzieją cały naród. Dzisiaj mija 40 lat od ogromnego sukcesu polskiej kinematografii, jakim był główny laur na najsłynniejszym festiwalu filmowym na świecie.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Wajda Krystyna Janda Jerzy Radziwiłowicz Lech Wałęsa Solidarność film polski kino festiwal filmowy Cannes HISTORIA

W Moskwie rozpoczyna się 14. Festiwal Filmów Polskich "Wisła"

W Moskwie rozpoczyna się w czwartek 14. Festiwal Filmów Polskich "Wisła". Widzowie w stolicy Rosji zobaczą kilkadziesiąt obrazów w sześciu grupach tematycznych. Prace polskich reżyserów będą prezentowane w czterech stołecznych kinach. Ceremonia otwarcia Festiwalu odbędzie się w kinie "Chudożestwiennyj", które jest najstarszą salą kinową w Rosji.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Moskwa festiwal filmowy film polski

Rusza 28. Przegląd Filmów Alpinistycznych im. W. Rutkiewicz

- To jest taka przygoda z górami i filmem, która myślę, że niemalże każdego może zainteresować, zaintrygować i wciągnąć. Nie tylko jest to święto filmu, ale tych wszystkich, którzy kochają wypoczynek, kochają góry - powiedział w Polskim Radiu 24 Sławomir Majcher, dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.    
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Polskie Radio 24 Maja Kluczyńska KULTURA góry muzeum festiwal filmowy