Kultura

Nowy film Krzysztofa Zanussiego "Obce ciało"

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2013 09:17
Pierwszy klaps nowego filmu Krzysztofa Zanussiego pod tytułem "Obce ciało" padł 10. kwietnia w Ankonie we Włoszech. W Moskwie 25. maja rusza kolejny etap zdjęć. Główne role zagrają Agnieszka Grochowska, Agata Buzek i Riccardo Leonelli.
Krzysztof Zanussi
Krzysztof ZanussiFoto: Dawid Skoblewski/CC/Wikipedia

Historia dotyczy pracującego w międzynarodowej korporacji energetycznej Włocha, który jest bardzo religijnym człowiekiem, co przysparza mu wiele problemów. Z powodu wiary Angelo (Riccardo Leonelli), szybko staje się obiektem drwin i mobbingu. Oddziałem przedsiębiorstwa, w którym pracuje Angelo, zarządza bezwzględna i cyniczna Kris (Agnieszka Grochowska) zafascynowana wiarą nowego pracownika, starająca się sprowadzić go na złą drogę.

Angelo przyjechał do Polski w pogoni za swoją ukochaną Kasią (Agata Buzek), którą poznał w grupie modlitewnej Focolari we Włoszech. Kasia postanawia wrócić do Polski i wstąpić do klasztoru. Angelo chciałby żeby jego dziewczyna zmieniła zdanie, dlatego decyduje się na przyjazd do Warszawy.

"Obce ciało" Krzysztofa Zanussiego od jakiegoś czasu jest komentowane w mediach. Właśnie dlatego, skarży się reżyser, film początkowo nie otrzymał dofinansowania. - Skrajne skrzydło feminizmu nie tolerowało tego, że bohaterem jest katolik otoczony przez kobiety bez skrupułów i niemoralne – powiedział w wywiadzie dla włoskiego katolickiego dziennika "Avvenire" reżyser.
Autorem scenariusza do filmu jest Krzysztof Zanussi, a zdjęć Piotr Niemyjski. Premiera "Obcego ciała" planowana jest na 2014 rok.
Polskim producentem filmu jest Studio Filmowe TOR. "Obce ciało" współfinansuje Polski Instytutu Sztuki Filmowej oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
kc/PAP

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni