X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Tajemnicza przygoda w noc sylwestrową

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2010 09:35
W sobotę wieczorem: słuchowisko według jednego z opowiadań niesamowitych E.T.A. Hoffmanna. Zapraszamy!
Audio

W sylwestrową noc – święto kresu i święto początku – mogą wydarzyć się rzeczy, o których nie śniło się filozofom. E.T.A. Hoffmann przedstawia nam historię fatalnej miłości pewnego, zdawałoby się, statecznego młodego Niemca do spotkanej we Włoszech kobiety – demonicznie pięknej i fascynującej. Giulietta, bo tak ma imię owa niepokojąca niewiasta, pojawia się w najmniej spodziewanych momentach, kusi i nęci, a spętanemu jej powabem mężczyźnie każe dać dowód uczucia. Dzięki tajemniczym i wielce podejrzanym siłom, z którymi współdziała, potrafi na przykład zabrać ukochanemu jego lustrzane odbicie...

"Przygoda w noc sylwestrową"  E.T.A. Hoffmanna to opowiadanie składające się na wydany w 1814 roku zbiór niesamowitych opowieści pt. "Obrazki fantastyczne w stylu Callota". Ten niemiecki poeta i pisarz doby romantyzmu (również prawnik, kompozytor, rysownik) należy do jednego z ważniejszych prekursorów fantastyki grozy – jego śladem pójdą później tacy autorzy jak Edgar Allan Poe czy Gustav Meyrink. Tworzył ponoć nocami i tak się przerażał tym, co powołał do życia, że musiał budzić żonę, aby go uspokoiła. Całe życie miał obsesję na punkcie Doppelgangerów, tajemniczych sobowtórów, których ujrzeć możemy również spoglądając w lustro...

Autor przekładu: Ida Wieniewska
Adaptacja: Bogumiła Prządka
Reżyseria: Wojciech Markiewicz

Obsada: Jarosław Gajewski, Adam Woronowicz, Joanna Pokojska, Mariusz Benoit, Andrzej Blumenfeld, Tomasz Marzecki, Halina Łabonarska.

1 stycznia (sobota), godz. 22:15, Program 2 PR.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni