Kultura

"Ewangelia według Piłata" na antenie Dwójki

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2011 13:00
Zapraszamy na słuchowisko oparte na jednej z najważniejszych książek Erica Emmanuela Schmitta.

W "Ewangelii według Piłata" Eric Emmanuel Schmitt przedstawia swoją wizję dramatu Chrystusa i Poncjusza Piłata. Jezus rozpamiętuje swoje życie, wiedząc, że niebawem zjawią się żołnierze, aby go pojmać i zaprowadzić przed sąd. Jaka siła uczyniła z tego syna cieśli cudotwórcę? Czy jest on - jak uważają jego uczniowie - synem Boga? Aż do ostatniej chwili  nie jest pewien niczego - prócz tego, że umrze. Piłat natomiast zadaje sobie pytanie o sens i celowość życia.

Po opublikowaniu w 2000 roku "Ewangelia według Płata" znalazła się szybko na listach bestsellerów, jako jeden z najbardziej rozchwytywanych i najgoręcej dyskutowanych tytułów. Zdobyła Grand Prix czytelniczek magazynu "Elle". Została już przetłumaczona na dziesięć języków.

Zapraszamy do słuchania "Wieczoru ze słuchowiskiem" na antenie Dwójki w sobotę 23 kwietnia. Audycja będzie miała dwie odsłony: pierwszą o godz. 18. 30, drugą o 21.15

Za adaptację odpowiada Ewa Stocka-Kalinowska, reżyserię Jan Warenyci. W obsadzie: Mariusz Bonaszewski, Dorota Landowska, Tomasz Marzecki, Jacek Braciak, Marek Obertyn.

(mz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Tajemnice powstania Nowego Testamentu

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2011 09:46
Wiemy, że Ewangelie powstały stosunkowo późno i kto je napisał, choć nie ma pewności ilu było Janów. I to nie jedyna zagadka ...
rozwiń zwiń