Polskie Radio
Section05
Jacek Braciak

"Kos". Jacek Braciak jako Tadeusz Kościuszko w historycznej superprodukcji

Na tle przygotowań do wybuchu insurekcji kościuszkowskiej rozgrywa się historia młodego chłopa, szlacheckiego bękarta, który walczy o schedę po ojcu. Niespodziewanego kompana znajdzie on w osobie czarnoskórego przyjaciela przyszłego naczelnika powstania - tak prezentuje się fabuła przygotowywanej właśnie historycznej produkcji. 
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA FILM Tadeusz Kościuszko Jacek Braciak kino

Isola znaczy wyspa

Kiedy wiosną 2020 roku w sposób szczególny doświadczana była "kolebka kultury śródziemnomorskiej" i kiedy naiwnie łudziliśmy się, że istnieją na mapie świata miejsca bezpieczne, więc ewentualnie będzie dokąd uciekać, powstał pomysł, by ten rok zakończyć symbolicznie sztuką na temat "wyspy szczęśliwej". Stało się jednak inaczej. Włoska "isola" okazała się symbolem nieidyllicznego stanu, który trwa, mimo że ponury rok 2020 zakończył się już.
Zobacz więcej na temat:  Trójka słuchowisko Scena Teatralna Trójki KULTURA Danuta Stenka Jacek Braciak Andrzej Brzoska Tomasz Man Sambor Dudziński Barbara Marcinik Jakub Sadowski

Wojciech Smarzowski: robię filmy o tym co mnie boli i uwiera

Pokazy filmu "Kler" Wojciecha Smarzowskiego na trwającym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni wzbudzają ogromne zainteresowanie publiczności. Na pokazie prasowym także był tłum dziennikarzy, ponieważ film wywołał kontrowersje i dyskusje jeszcze zanim został publicznie zaprezentowany.
Zobacz więcej na temat:  festiwal filmowy w Gdyni Janusz Gajos Wojciech Smarzowski Robert Więckiewicz Jacek Braciak FILM KULTURA STYL ŻYCIA