EURO 2016

Euro 2016. Krychowiak: możemy przejść do historii

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2016 20:56
Grzegorz Krychowiak stwierdził, że osiągając sukces na mistrzostwach Europy we Francji piłkarze reprezentacji Polski mogą przejść do historii. - Stać nas, żeby zrobić coś wielkiego – powiedział pomocnik FC Sevilli na sobotniej konferencji prasowej.
Audio
  • Grzegorz Krychowiak podczas konferencji prasowej (IAR)
  • Grzegorz Krychowiak podczas konferencji prasowej (IAR)
Grzegorz Krychowiak podczas konferencji prasowej
Grzegorz Krychowiak podczas konferencji prasowejFoto: EPA/UEFA

Pierwszym rywalem biało-czerwonych na turnieju we Francji będzie Irlandia Północna. Polacy zagrają z nią w niedzielę w Nicei.


- Mamy doświadczenie, wiemy jak rozegrać to spotkanie. Zdajemy sobie sprawę z rangi tego meczu. Jeżeli chcemy myśleć o korzystnym wyniku, to każdy z nas musi być generałem na boisku - począwszy od bramkarza, a skończywszy na napastniku. Awansowaliśmy na ten turniej dzięki zespołowości. Jeżeli któryś z nas będzie myślał o tym inaczej, to wrócimy do Polski po trzech meczach. Kolektyw to siła naszej drużyny – powiedział Krychowiak.

Podkreślił, że nie chce już wspominać drogi do tego turnieju.

- Eliminacje były bardzo dobre, ale to już historia. Teraz stoper się wyzerował i zaczynamy od nowa. Liczy się tylko to, co przed nami. Możemy przejść do historii. Stać nas żeby zrobić coś wielkiego. Mamy zespół, który może osiągnąć sukces, ale to nie będzie łatwe – podkreślił Krychowiak.

Przed przylotem do Francji Polacy rozegrali dwa mecze towarzyskie: z Holandią 1:2 i Litwą 0:0.

- Nasz szef Zbigniew Boniek powiedział, żeby nie pompować balonika, stąd decyzja, żeby nie wygrywać dwóch sparingów przed Euro – w swoim stylu odpowiedział Krychowiak.

TVN24/X-news

Krychowiak, podobnie jak Kamil Glik, zadebiutuje na tej imprezie.

- To duże przeżycie. Dla wielu z nas są to debiuty na wielkim turnieju. Nie oszukujmy się – nasza reprezentacja nie ma bogatej historii jeśli chodzi o grę w mistrzostwach Europy. Przecież Polska jeszcze nie wygrała meczu na Euro – podkreślił Glik.

Obrońca Torino powiedział, że wszyscy w polskim zespole są już gotowi do rozpoczęcia turnieju.

- Każdy z nas czuje już atmosferę mistrzostw Europy. Pod względem fizycznym i mentalnym każdy będzie do tego przygotowany. Ja czuję się bardzo dobrze. Myślę, że koledzy też będą w stu procentach przygotowani. Eliminacje w naszym wykonaniu wzbudziły respekt wśród dziennikarzy w całej Europie. Drużyna narodowa narodziła się na nowo. Chcemy kontynuować grę z eliminacji – zakończył Glik.

Początek meczu Polska – Irlandia Północna w Nicei w niedzielę o godz. 18. Na relacje z meczu zapraszamy na strony PolskieRadio.pl, a także do radiowej Jedynki i radiowej Trójki.

pk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Euro 2016. Nawałka: po treningu zdecydujemy, czy Grosicki zagra w niedzielę

11.06.2016 20:18
- Po sobotnim treningu podejmiemy decyzję, czy Kamil Grosicki zagra w niedzielę - powiedział selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka na konferencji prasowej przed meczem z Irlandią Północną w grupie C piłkarskich mistrzostw Europy we Francji.
Adam Nawałka na treningu reprezentacji Polski
Adam Nawałka na treningu reprezentacji PolskiFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski
Posłuchaj
00'47 Adam Malecki (PR3) - zapowiedź meczu Polska - Irlandia Północna
00'56 Michał Gąsiorowski (PR3) - zapowiedź meczu Polska - Irlandia Północna
00'45 Adam Nawałka (trener reprezentacji Polski) przed meczem z Irlandią Północną (IAR)
00'23 Kamil Glik (reprezentacja Polski) przed meczem z Irlandią Północną (IAR)
00'20 Michael O’Neill (Irlandia Północna): Milik, Grosicki, Błaszczykowski na prawej stronie, Krychowiak w środku. Znamy polski zespół bardzo dobrze. A Lewandowski jest talizmanem drużyny. To jeden z dwóch najlepszych napastników na świecie. Ten drugi najlepszy nie gra na Euro bo jest na Copa America
więcej

W trakcie przygotowań do niedzielnego spotkania kilku graczy polskiego zespołu zmagało się z kontuzjami, m.in. Grzegorz Krychowiak i Michał Pazdan. Od poniedziałku natomiast uraz stawu skokowego leczy Kamil Grosicki. Skrzydłowy wyszedł na trening, a nogę miał oklejona specjalnymi plastrami.

- Kamil będzie trenował w sobotę z drużyną. Po treningu podejmiemy decyzję odnośnie jego gry w niedzielnym spotkaniu – przyznał Nawałka.

W niedzielę zadebiutuje on na mistrzostwach Europy jak szkoleniowiec. - Nie czuję żadnego stresu. To wynika z dużej kumulacji doświadczenia jako zawodnika i trenera. Byłem na mistrzostwach Europy w 2008 roku jako asystent Leo Beenhakkera. Te doświadczenia staram się wykorzystać. Cały czas jest pozytywna presja. Taka impreza mobilizuje, motywuję i nie czuję zmęczenia. Cały czas mam chęć do pracy – podkreślił.

TVN24/x-news

Niedzielnych przeciwników dzieli niewielka różnica w rankingu FIFA: Polska jest 27., Irlandia Północna 25. - Przygotowania do tego meczu były bardzo intensywne. Począwszy od meczów eliminacyjnych nasza drużyna się kształtowała i awansowaliśmy w dobrym stylu. Drużyna cały czas się rozwija i wykazuje progres. Dlatego z dużymi nadziejami przystępujemy do tego spotkania. Niedzielny mecz traktujemy bardzo poważnie. Jestem przekonany, że wszyscy piłkarze będą przygotowani pod względem fizycznym, mentalnym i taktycznym – powiedział Nawałka.

Czytaj dalej
Gareth Bale 1200.jpg
2. dzień mistrzostw Euro 2016Selekcjoner biało-czerwonych podkreślił, że spodziewa się ciężkiego fizycznie meczu. - Pamiętamy, że to są mistrzostwa Europy i tutaj nie ma łatwych meczów. Podchodzimy do tego spotkania bardzo poważnie. Musimy być przygotowani na ciężki i bardzo trudny bój. Nasz niedzielny przeciwnik jest bardzo wymagający. Jednak cały czas wierzę w możliwości naszej drużyny i potencjał naszych zawodników. Pokazaliśmy już, że potrafimy rozgrywać trudne mecze – podkreślił selekcjoner biało-czerwonych.

Kolejnymi rywalami Polaków w grupie C będą Niemcy (16 czerwca w Saint-Denis) i Ukraina (21 czerwca w Marsylii). - Wśród zawodników jest bardzo duża świadomość co do rangi tego turnieju. Głęboko wierzę w tę drużynę. W eliminacjach spisywaliśmy się doskonale, dzięki czemu dostarczyliśmy wiele radości naszym kibicom i samym sobie – zakończył Nawałka.

TVN24/x-news

Początek meczu Polska – Irlandia Północna w Nicei w niedzielę o godz. 18.Na relacje z meczu zapraszamy na strony PolskieRadio.pl, a także do radiowej Jedynki i radiowej Trójki.

man