EURO 2016

Czytaj także

Euro 2016: "robisz tak jak Zlatan, albo żegnaj". W czym tkwi fenomen Szweda?

20.06.2016 16:50
Człowiek legenda, którego jednym tchem wymienia się w gronie najlepszych napastników świata, i który z całą pewnością może pochwalić się wielkimi osiągnięciami i niepowtarzalnym stylem gry - to Zlatan Ibrahimović w pigułce.
Zlatan Ibrahimović w meczu z Włochami
Zlatan Ibrahimović w meczu z WłochamiFoto: PAP/EPA/VASSIL DONEV
Posłuchaj
05'03 Materiał Michała Gąsiorowskiego i Adama Maleckiego o fenomenie Zlatana Ibrahimovicia (Trzecia Strona Medalu/PR3)
więcej

W 4 różnych klubach zdobył 13 tytułów mistrzowskich, w sumie w swojej gablocie może postawić 28 różnych trofeów. Szwed potrafi być arogancki, wielu uważa go za megalomana, który wykorzystuje do maksimum swój wizerunek. Jest kontrowersyjny, ale fani większości zespołów, w których występował, darzą go uwielbieniem.

Swoją klasę potwierdzał na przestrzeni lat wielokrotnie, zdobywając przepiękne gole, często w sytuacjach, w których inni napastnicy nie zdecydowaliby się nawet na próbę uderzenia.

Na mistrzostwach Euro we Francji jak na razie nie oczarował swoich fanów. Reprezentacja Szwecji zremisowała swój pierwszy mecz z Irlandią 1:1, w drugim zaś uległa Włochom 0:1. Losy awansu rozstrzygną się w spotkaniu z Belgią w najbliższą środę.

Wysłannicy radiowej Trójki na Euro 2016, Adam Malecki i Michał Gąsiorowski, zgłębiali we Francji fenomen "Ibrakadabry" dla "Trzeciej Strony Medalu". To więcej niż tylko piłkarz. Dlaczego? Zapraszamy do wysłuchania przygotowanego przez nich materiału.

"Trzecia strona medalu" na antenie Trójki w każdą niedzielę między 17.05 a 19.00.

ps, PolskieRadio.pl