EURO 2016

Euro 2016: biało-czerwoni wyznają zasadę "im mniej mówisz tym więcej robisz"

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2016 11:14
Polscy piłkarze po raz pierwszy w historii zagrają w ćwierćfinale mistrzostw Europy. Podopieczni Adama Nawałki są dumni z tego co już osiągnęli, a wciąż mają apetyt na więcej.
Audio
  • Krzysztof Mączyński w rozmowie z Adamem Maleckim po meczu ze Szwajcarią (Trójka/Trzecia Strona Medalu)
  • Artur Jędrzejczyk w rozmowie z Adamem Maleckim po meczu ze Szwajcarią (Trójka/Trzecia Strona Medalu)
  • Kamil Grosicki w rozmowie z Adamem Maleckim po meczu ze Szwajcarią (Trójka/Trzecia Strona Medalu)
  • Łukasz Fabiański w rozmowie z Adamem Maleckim po meczu ze Szwajcarią (Trzecia Strona Medalu/Trójka)
  • Kamil Glik w rozmowie z Michałem Gąsiorowskim po meczu ze Szwajcarią (Trzecia Strona Medalu/Trójka)
  • Grzegorz Krychowiak w rozmowie z Michałem Gąsiorowskim po meczu ze Szwajcarią (Trzecia Strona Medalu/Trójka)
  • Tak Adam Malecki i Michał Gąsiorowski komentowali serię rzutów karnych w meczu ze Szwajcarią (Trójka/Trzecia Strona Medalu)
Kamil Grosicki
Kamil GrosickiFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Biało-czerwoni przed meczem ze Szwajcarią, którego stawką był ćwierćfinał Euro zapewniali, że na boisku zostawią serce. Słowa dotrzymali. Do starcia byli przygotowani mentalnie i piłkarsko. Wytrzymali presję podczas rzutów karnych.

Po meczu polscy reprezentanci nie ukrywali dumy z faktu, że to oni reprezentują Polskę i mogą dostarczać takich emocji kibicom.

Krzysztof Mączyński, Artur Jędrzejczyk i Kamil Grosicki w rozmowie z Adamem Maleckim podkreślili, że nie chcą mówić o tym, co jeszcze wydarzy się we Francji. - Im mniej mówisz tym więcej robisz - stwierdził Mączyński.

Jaka panowała atmosfera w drużynie i co myśleli Krychowiak, Glik i Fabiański podczas serii rzutów karnych? Zapraszamy do wysłuchania ich wypowiedzi.

"Trzecia strona medalu" na antenie Trójki w każdą niedzielę między 17.05 a 19.00.

(ah)


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Euro 2016: "robisz tak jak Zlatan, albo żegnaj". W czym tkwi fenomen Szweda?

20.06.2016 16:50
Człowiek legenda, którego jednym tchem wymienia się w gronie najlepszych napastników świata, i który z całą pewnością może pochwalić się wielkimi osiągnięciami i niepowtarzalnym stylem gry - to Zlatan Ibrahimović w pigułce.
Zlatan Ibrahimović w meczu z Włochami
Zlatan Ibrahimović w meczu z WłochamiFoto: PAP/EPA/VASSIL DONEV
Posłuchaj
05'03 Materiał Michała Gąsiorowskiego i Adama Maleckiego o fenomenie Zlatana Ibrahimovicia (Trzecia Strona Medalu/PR3)
więcej

W 4 różnych klubach zdobył 13 tytułów mistrzowskich, w sumie w swojej gablocie może postawić 28 różnych trofeów. Szwed potrafi być arogancki, wielu uważa go za megalomana, który wykorzystuje do maksimum swój wizerunek. Jest kontrowersyjny, ale fani większości zespołów, w których występował, darzą go uwielbieniem.

Swoją klasę potwierdzał na przestrzeni lat wielokrotnie, zdobywając przepiękne gole, często w sytuacjach, w których inni napastnicy nie zdecydowaliby się nawet na próbę uderzenia.

Na mistrzostwach Euro we Francji jak na razie nie oczarował swoich fanów. Reprezentacja Szwecji zremisowała swój pierwszy mecz z Irlandią 1:1, w drugim zaś uległa Włochom 0:1. Losy awansu rozstrzygną się w spotkaniu z Belgią w najbliższą środę.

Wysłannicy radiowej Trójki na Euro 2016, Adam Malecki i Michał Gąsiorowski, zgłębiali we Francji fenomen "Ibrakadabry" dla "Trzeciej Strony Medalu". To więcej niż tylko piłkarz. Dlaczego? Zapraszamy do wysłuchania przygotowanego przez nich materiału.

"Trzecia strona medalu" na antenie Trójki w każdą niedzielę między 17.05 a 19.00.

ps, PolskieRadio.pl